У жінок вдвічі частіше, ніж у чоловіків, діагностують хворобу Альцгеймера. Різні вчені намагаються з’ясувати, чому жінки мають підвищений ризик смертельного нейродегенеративного захворювання. І нещодавнє дослідження, здається, проливає світло на це питання.
Дослідження вчених з Медичної школи Університет Вашингтону в Сент-Луїсі показує, що вплив стресу на мозок відрізняється у жінок і чоловіків. Дослідження проводилося на лабораторних тваринах.
Виявилось, що у стресових ситуаціях рівень бета-амілоїду, що викликає хворобу Альцгеймера, різко підвищується в мозку жінок, але не у чоловіків.
Результати дослідження опубліковані в журналі Brain.
«Як жінки та чоловіки реагують на стрес є важливою сферою дослідження, що має наслідки не лише для профілактики хвороби Альцгеймера, але й для інших захворювань. Стрес — це одна зі сфер, у якій можна чітко побачити різницю між чоловіками та жінками. Це дослідження показує, що зменшення стресу може бути більш корисним для жінок з точки зору зниження ризику хвороби Альцгеймера», — сказала автор дослідження Карла М. Юеде.
Жінки постійно повідомляють про вищий рівень стресу. Відомо, що стрес негативно впливає на організм: знижуються захисні функції організму, підвищується ризик розвитку ССЗ тощо. А тепер вчені додали до цього переліку захворювань ще хворобу Альцгеймера.
«Ми не вважаємо, що стрес є єдиним фактором, що впливає на розвиток хвороби Альцгеймера у жінок. Існує багато інших відмінностей між чоловіками та жінками — у гормонах, у способі життя, інших хворобах, які також певним чином впливають на ризик розвитку хвороби Альцгеймера», — додають вчені.
Джерело: MedicalXpress