ВІЛ

Новий, ще небезпечніший варіант ВІЛ виявили у Нідерландах

Вчені Оксфордського університету виявили в Голландії 17 випадків зараження новим небезпечним варіантом вірусу імунодефіциту людини – він більш заразний і має ще більш руйнівний вплив на здоров’я людини.

Новий варіант ВІЛ отримав назву VB.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science.

Що відомо?

При зараженні ВІЛ вірус руйнує клітини імунної системи хворого. В результаті його імунний захист поступово слабшає, і рано чи пізно інфікований виявляється беззахисним перед будь-якими іншими патогенами. Шкідливі грибки, віруси та бактерії розмножуються в організмі хворого, не зустрічаючи жодного опору, і тоді хвороба переходить у СНІД.

Новий варіант ВІЛ, що отримав назву VB, призводить до того, що  імунний захист хворого поступово слабшає і вже за декілька років сходить нанівець

Одна з причин такого стрімкого розвитку – надзвичайно високе вірусне навантаження, тобто концентрація у крові хворого вірусних частинок. У пацієнтів, заражених новим варіантом ВІЛ, вона перевищує показники “звичайного” вірусу у три-п’ять разів.

Вчені виявили 17 носіїв нового варіанту вірусу: 15 пацієнтів з Нідерландів, один зі Швейцарії та один з Бельгії. Розшифровка вірусного геному виявила безліч мутацій, розкиданих по всьому ланцюжку РНК.

Автори дослідження уточнюють, що антиретровірусні препарати, що блокують розмноження вірусу в організмі, наразі чудово працюють і проти варіанта VD.

Нагадуємо, Moderna розпочала випробування вакцини проти ВІЛ з використанням технології мРНК.

Джерело: BBC

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook