малярія

Нові мРНК-вакцини проти малярії: що пропонують вчені?

Головна проблема при розробці ефективної мРНК-вакцини проти малярії полягає в пошуку кращого антигену для використання у вакцині. Нещодавно вчені з Університету Джорджа Вашингтона розробили дві нові мРНК-вакцини, які виявились ефективними проти малярії.

Результати дослідження опубліковані в журналі Vaccines.

Малярія зустрічається у понад 90 країнах світу, спричиняючи 241 мільйон випадків захворювання та приблизно 627 000 смертей щороку. Вакцини є одним із методів боротьби з малярією. Тепер вчені намагаються створити нові м-РНК вакцини проти цього захворювання.

«Технологія мРНК-вакцини дійсно може змінити правила гри. Ми побачили, наскільки ця технологія була успішною у боротьбі з COVID. У цьому дослідженні ми вивчили вакцину від коронавірусу і розробили вакцину від малярії», – сказав автор дослідження Нірбхай Кумар.

Вчені виявили, що мРНК-вакцини набагато краще викликають імунну відповідь порівняно з вакцинами на основі ДНК.

Команда сподівається започаткувати вакцини за допомогою додаткових досліджень. В планах вчених – виробництво вакцин, які можна безпечно використовувати на людях.

«Це дослідження наближає нас на один крок до створення вакцин для людей, щоб запобігти захворюванню, врятувати життя – з кінцевою метою перемогти цю хворобу», – додає Нірбхай Кумар.

Найголовніша відмінність м-РНК-вакцин полягає у тому, що попередні різновиди препаратів містили антиген, на який має реагувати імунна система. мРНК-вакцини, навпаки, активують його виробництво у клітинах. Це полегшує виробництво вакцин та їхню адаптацію до інших збудників хвороб. Тому що при цьому доводиться використовувати вже випробувану основу вакцини, у якій треба замінити лише специфічний мРНК.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook