Нове дослідження дає надію на ефективне лікування неврологічних захворювань

Вчені з Інституту біомедичних наук Трініті (TBSI) пролили нове світло на процеси старіння в мозку. Вперше науковці пов’язали підвищену кількість специфічних імунних клітин із такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера та черепно-мозкова травма. Вчені виявили можливу нову мішень для лікування вікових неврологічних захворювань.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science Advances.

Мікроглія — тип нейроглії (гліальних клітин), розташованої по всьому головному та спинному мозку. Нові дослідження показують, що мікроглія може мати різні функціональні відповіді залежно від молекулярних і біохімічних змін, що відбуваються в цих спеціалізованих клітинах.

«У цьому дослідженні ми виявили, що мікроглія у літніх перебуває в унікальному, дисфункціональному стані, який має низку проблемних наслідків. Наприклад, спостерігається збільшення клітинного стресу та пошкодження, накопичення жиру та заліза, зміни в метаболічних процесах», — сказав автор дослідження Девід Лоан.

Він додає: «У результаті все більше доказів свідчить про те, що збільшення мікроглії сприяє хворобам старіння та нейродегенерації. Якщо ці клітини мають запалення та завдають шкоди мозку, то націлювання на них може бути новою стратегією лікування старіння».

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook