Здоровий сон може допомогти у досягненні цілей для схуднення

Згідно з результатними дослідженнями, люди, які поставили ціль схуднути і які повідомили про якісний сон, краще дотримувалися дієти та не лишали заняття спортом.

«Здоровий сон  може допомагати людям дотримуватися своїх цілей щодо фізичної активності та зміни дієти», – сказав автор дослідження Крістофер Е. Клайн. Він додає: «Наше попереднє дослідження показало, що покращення якості сну було пов’язане зі значно більшою втратою зайвої ваги та жиру серед учасників».

Вчені з Університет Піттсбурга перевірили, чи здоровий сон пов’язаний з тим, наскільки добре люди, які хочуть схуднути, дотримуються дієти та займаються спортом.

Вони з’ясували, що обмежений час сну, менше ніж 7 годин на добу, може призвести до порушення обміну речовин, збільшення ваги, підвищення ризику ожиріння і виникнення інших хронічних захворювань. Але повноцінний відпочинок вночі більше ніж 7 годин, навпаки, допомагає швидше схуднути людям, що сидять на дієті й займаються спортом.

Вчені зараз намагаються вирішити, чи потрібно покращити сон у період схуднення чи потрібно це зробити заздалегідь – ще до того, як людина почне худнути.

«Існує понад 100 досліджень, які пов’язують поганий сон зі збільшенням ваги та ожирінням, але наше дослідження показує, як сон пов’язаний не лише з самою вагою, він пов’язаний із тим, що ми робимо, щоб допомогти контролювати власну вагу», – сказав автор дослідження Майкл А. Гранднер,

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook