рецепт на антибіотики

Які аптечні заклади визначені важливими для галузі охорони здоров’я?

Для функціонування країни, яка знаходиться у стані активних воєнних дій, та забезпечення життєдіяльності населення, економічної діяльності в особливий період дуже важливе місце займає налагодження роботи підприємств, установ і організацій, які є критично важливими. У зв’язку з цим затверджено механізм визначення таких суб’єктів.

Що стосується галузі охорони здоров’я – Міністерством охорони здоров’я України затверджено Критерії за якими здійснюється визначення підприємств, установ, організацій такими, що мають важливе значення – наказ від 28.02.2023 р. № 419.

Критерії, за якими аптечні заклади визначені важливими для галузі охорони здоров’я

До таких критеріїв відносяться:

  1. Наявність у власності суб’єктів мережі аптечних закладів, що провадять господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами не менш, ніж у десяти областях України та/або місті Києві з яких не менше 50% аптечних закладів беруть участь у програмі «Доступні ліки».
  2. Участь аптечного закладу, розташованого у сільській місцевості, у реалізації програми «Доступні ліки».
  3. Перебування суб’єкта у сфері управління Міністерства охорони здоров’я України.
  4. Забезпечення суб’єктами господарювання функціонування електронної системи охорони здоров’я та інших інформаційно-комунікаційних систем, що мають критичне значення для функціонування (забезпечують потреби) сфери охорони здоров’я та/або мають чинний договір підтримки програмного забезпечення таких систем та/або мають чинний договір на розробку/модифікацію функціональності таких систем та/або мають у власності електронну медичну інформаційну систему, підключену до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я.
  5. Наявність суб’єкта у Переліку закладів охорони здоров’я та програм у галузі охорони здоров’я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, видатки на які здійснюються з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2011 року № 501.
  6. Наявність у власності суб’єкта мережі закладів охорони здоров’я, що забезпечує надання медичної допомоги у різних адміністративно-територіальних одиницях (областях та/або місті Києві).

Джерело: dls.gov.ua


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook