тривалість життя

Нова гіпотеза вчених: чоловіки помирають раніше за жінок через втрату важливої хромосоми

Нове дослідження вчених з Медичної школи Університету Вірджинії показало, що втрата чоловіками певної хромосоми з віком призводить до виникнення рубців на серцевому м’язі та може призвести до смертельної серцевої недостатності. Це відкриття, як вважають науковці, може допомогти пояснити, чому чоловіки в середньому помирають на кілька років раніше за жінок.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science.

Вчені пов’язують втрату Y-хромосоми у лейкоцитах чоловіків із фіброзом тканин, що порушує роботу серця, а також вищим ризиком смерті через різні ССЗ.

Щоб краще зрозуміти наслідки такого стану на людину, вчені зімітували дефіцит Y-хромосоми у клітинах крові, як це спостерігають у чоловіків після 60-ти. Американські вчені виявили, що втрата цієї хромосоми з віком прискорює вікові захворювання, робить мишей більш схильними до утворення рубців на серці та призводить до ранньої смерті.

Професор Кеннет Уолш з Університету Вірджинії сказав: «Особливо цей процес спостерігається у чоловіків після 60 років. Після 60 – чоловіки помирають частіше, наче вони біологічно старіють швидше».

Попередні дослідження показали, що чоловіки, які втрачають Y-хромосому, мають більший ризик розвитку найпоширенішої форми деменції.

Нагадуємо, вчені з’ясували, чи впливає час прийому їжі на тривалість життя.

Джерело: Times Now

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook