Біль у суглобах може бути пов’язаний з бактеріями у ротовій порожнині

Вчені виявили зв’язок між загостреннями артриту та пародонтитом. Виявляється, що бактерії у ротовій порожнині можуть спричиняти біль у суглобах.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science Translational Medicine.

Виявлений зв’язок між цими двома захворюваннями може допомогти розробити методи лікування ревматоїдного артриту, захворювання сполучної тканини з переважним ураженням дрібних суглобів за типом ерозивно-деструктивного поліартриту неясної етіології зі складним автоімунним патогенезом. 

Згідно отриманим даним, певні види бактерій, які накопичуються в ротовій порожнині, впливають на ризик розвитку ревматоїдного артриту. Вчені сподіваються, що вони також зможуть знайти зв’язок між бактеріями у роті й онкологічними захворюваннями.

«Якщо ми знайдемо якісь цікаві ознаки мікробів або вірусів, які пов’язані з раком, ми зможемо визначити напрямок дослідження. Наприклад, якщо наявність пухлини створює осередок специфічних мікробів, які ми розпізнаємо, тоді ми можливо використаєм ці знання як засіб діагностики раку. Якщо експерименти підтвердять причинно-наслідковий зв’язок зв’язок між конкретним вірусом або бактерією та типом раку, тоді, звичайно, це може бути корисним для терапії», – сказала автор дослідження Вікі Яо.

Джерело: ScienceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook