Названі корисні звички, які допоможуть знизити ризик розвитку деменції

Дослідження, яке провели китайські вчені з Шанхайського університету Цзяо Тонг, показало, як зміна способу життя може допомогти знизити ризик розвитку деменції у людей з діабетом.

Результати дослідження опубліковані в журналі Neurology.

«Діабет 2 типу вражає кожного 10-го дорослого, і, як відомо, діабет підвищує ризик розвитку деменції», — сказала автор дослідження Інлі Лу.

Тому вчені вирішили дослідити різні способи, які б допомогли знизити ризик розвитку деменції.

У дослідженні взяли участь понад 167.000 людей. Добровольцям запропонували заповнити анкету і вказати, які звички вони мають. Серед запропонованих корисних звичок були такі:

  1. Відмова від паління.
  2. Помірне вживання алкоголю.
  3. Регулярна фізична активність.
  4. Здоровий сон.
  5. Дієта, яка включала більше фруктів, овочів, цільнозернових продуктів, рибу, менше рафінованих злаків, обробленого та необробленого м’яса.
  6. Відмова від малорухливого способу життя.
  7. Спілкування з друзями та близькими.

Дослідники спостерігали за учасниками в середньому 12 років. За цей час у 4351 людини розвинулася деменція. Загалом 4% людей дотримувались лише від нуля до двох здорових звичок, 11% – трьох, 22% – чотирьох, 30% – п’яти, 24% – шести і 9% – усіх семи.

Виявилось, що ті, хто мав 2 здорові звички, мали в 4 рази більше шансів на розвиток деменції, ніж ті, хто мав всі 7 корисних звичок.

«Наше дослідження показує, що для людей з діабетом 2 типу ризик деменції може бути значно знижений, якщо вести здоровий спосіб життя», — сказав Лу.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook