Названі ефективні способи для зупинки панічної атаки

Панічні атаки – раптові напади паніки, страху або занепокоєння, що мають як фізичні, так і емоційні симптоми.

Психолог Жаклін Джонсон розповіла про розповсюджені симптоми панічних атак та про способи, як їх подолати.

Симптоми панічної атаки

Панічна атака розпочинається раптово та досягає свого піку протягом кількох хвилин, а її прояви можуть відрізнятися. Узагальнені симптомизазвичай бувають наступними:

  • сильне та прискорене серцебиття;
  • пітливість;
  • відчуття нестачі повітря;
  • тремтіння;
  • нудота та розлад шлунку;
  • запаморочення та слабкість;
  • нестійкість;
  • відчуття нереальності;
  • страх втратити контроль та здоровий глузд;
  • страх смерті.

Як подолати панічну атаку?

Є декілька дієвих способів:

Когнітивно-поведінкова терапія

Боротися з панічною атакою на самоті буває досить складно. Поведінкова терапія може допомогти змінити ваше сприйняття складних ситуацій та знайти з них оптимальний вихід. Крім того, така терапія може впливати на структури мозку, що відповідальні за симптоми паніки.

Використовуйте правильне дихання

Оскільки гіпервентиляція може бути симптомом панічної атаки, вам потрібно навчитися контролювати себе та дихати глибоко та повільно під час нападу.

Усвідомте, що це – панічна атака

Якщо ви зізнаєтеся, що це панічна атака, то можете нагадати собі, що вона тимчасова і скоро ви будете у безпеці. Це допоможе уникнути страху смерті та спробувати використати інші способи для припинення нападу.

Практикуйте усвідомленість

Оскільки панічна атака може позбавити вас відчуття реальності, спробуйте вправи на зосередження. Це допоможе вам попередити напад або боротися з ним. Тренування уваги може включати розпізнавання власного емоційного стану або медитацію для зменшення відчуття тривоги або стресу.

Використовуйте м’язову релаксацію

Напружені м’язи свідчать про надмірне занепокоєння, тому вміння розслабляти одну групу, а потім все тіло може допомогти під час панічної атаки. Найкраще спрацьовують техніки релаксації, якщо ви опановуєте їх у стані спокою та будете використовувати під час нападу.

Уявіть щасливе місце

Покращити свій стан під час панічної атаки можна за допомогою уяви, оскільки вона може зменшити стрес та тривогу. Під час нападу спробуйте уявити тихе та спокійне місце та опишіть його у своїй уяві з найменшими деталями.

Займайтеся помірними вправами

Регулярна фізична активність не лише корисна для організму, але й покращує психічне здоров’я. Якщо ви не надто фізично активні, то проконсультуйтеся з лікарем перед початком тренувань та обирайте тренування з помірним навантаженням.

Використовуйте лаванду

Лаванда – відомий засіб для боротьби зі стресом. Спеціалісти зазначають, що вона має заспокійливий ефект, але не призводить до звикання та не викликає синдрому відміни.

Джерело: Obozrevatel


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook