тюльпаны Добропарк

Маршрут вихідного дня: через село до Голландії

Травень – величний фінал весни, коли вже тепло, але не гаряче, природа буяє зеленню та квітами і навіть найзавзятіші трудоголіки відкладають справи, щоб насолоджуватися життям. Погодьтеся, у травні потяг до подорожей відчувають майже всі. Тож якщо бракує часу на далекі мандри, відправляйтесь у недалекі – навесні неймовірні враження можна отримати навіть гуляючи найближчим парком.

Однак ми з вами оберемо «золоту середину» – поїдемо до музею, але під відкритим небом та до парку, але за містом. Влаштуємо тур вихідного дня – економічний, проте багатий на позитивні емоції. Транспорт – власне авто або приміські маршрутки. Напрямок – Житомирська траса. Поїхали!

За 15 кілометрів від Києва, в селі Бузова розташувався комплекс «Українське село». Не знаю, як слід правильно називати це місце, мабуть, все ж «музей під відкритим небом», на кшталт відомого «Пирогово», проте більш компактний і затишний. У 2007 році один з українських політиків побудував тут дерев’яний храм Димитрія Солунського, навколо якого з часом створили етнографічний комплекс. Для цього на територію привезли шість хат із різних куточків України – зі Слобожанщини, Карпат, Полісся і Наддніпрянщина. Автентичні будови ХІХ століття приїхали до Бузової розібраними, на місці майбутнього комплексу їх склали, оздобили та наповнили предметами побутового вжитку – так на Київщині з’явився новий музей. До речі, найстарішій хатинці комплексу 191 рік! Кожне помешкання – самобутнє і виглядає так, ніби господарі щойно залишили його та за хвилину повернуться – атмосфера українського села тих часів у хатах відтворена до дрібниць.

куда поехать Украина

Ефект присутності

На відміну від багатьох інших подібних музеїв, тут немає обмежувальних стрічок. Гості комплексу можуть (і це вітається!) сісти на лаву біля столу, взяти до рук глиняну тарілку або горщик, помацати старовинну ковдру чи поміряти жупан, якому півтори сотні років. За «ефект присутності» музей бере невеличку плату – вхід безкоштовний, але за огляд кожної хати доведеться віддати по десятці. Проте, якщо бажаєте відвідати всі шість, заплатите лише 40 гривень: європейський підхід – оптом дешевше! А коли тимчасової присутності вам замало, у старовинній оселі можна залишитися на ніч – у декількох поліських хатках облаштовано готельні номери. Правду кажучи, начиння цих столітніх будівель цілком сучасне – пласкі телевізори, кондиціонери та душові кабіни. Все це має дивний вигляд у хатках під солом’яною стріхою, але працює на комфорт відпочивальників, тож усім подобається. І оскільки охочих пожити в місцевому готелі завжди більше, ніж поліських хаток, власникам довелося побудувати на теріторії декілька сучасних будиночків. Проживання в них економним не назвеш – вартість стандартного двомісного номера коштуватиме гостю від 800 гривень за добу. Біля готельних споруд є мангали, а на території комплексу – альтанки, які можна орендувати – адже українську традицію «посидіти на природі» ніхто не скасовував. А ще тут проводять майстер-класи, за 150 гривень вас навчать плести ляльки-мотанки, розмальовувати писанки та навіть варити самогон. Цікаво, що навчання самогоноварінню користується особливою популярністю, у вихідні до фахівця навіть черга збирається!

музей под открытым небом

Якщо під час прогулянки «Українським селом» ви захочете кави, то знайдете її у декількох міні-кав’ярнях, а якщо зголоднієте – до ваших послуг місцевий ресторан. Поїли самі – погодуйте братів наших менших! Неподалік ресторану є маленький зоопарк, у якому живуть дикі кабани, поні, віслюки, олені, вівці, нутрії, косулі, павичі, лебеді, качки, кумедні шовкові кури та фазани. Тварини залюбки беруть з рук відвідувачів гостинці, але годувати їх залишками власного обіду не можна. Недорогий корисний корм можна купити поруч і отримати безліч позитивних емоцій (і фоточок!) від спілкування з хвостатими та пернатими. Сподобалося?

этнографический комплекс Украина

Голландія в Мотижині

Але ми їдемо далі, не маю сумніву, наша наступна локація вам теж сподобається. Подолаємо ще 14 кілометрів і звернемо ліворуч, у бік села Мотижин. Поруч із ним на величезній території у 300 гектарів (або 400 футбольних полів) розмістився приватний дендропарк з красивою назвою. Її навіть вимовляти проємно – Добропарк! За віком він практично немовля, адже був заснований у 2020 році, але вже набув чималої популярності. Сюди їдуть не лише кияни, слава про унікальний парк вже дісталася всіх куточків України. Ще б пак, вже цієї весни тут розквітнуть майже два мільйони тюльпанів! Наступного року їх уже буде три мільйони, а за два роки кількість квітів може збільшитися до семи мільйонів – український дендропарк має намір перевершити знаменитий нідерландський королівський парк квітів Кекенхоф!

Коли сезон тюльпанів відійде, їх замінять прекрасні петунії та запашна лаванда. У власників Добропарку неймовірні плани – тут висадять понад 10 мільйонів різних видів рослин, облаштують велодоріжки, збільшать фудкорт та побудують великий кемпінг для відпочинку. Згодом парк прийматиме фестивалі на більш ніж 100 тисяч осіб! Але вже зараз око відвідувачів милують майже 40 тисяч кущів та дерев, на території є 16 озер (деякі з них із часом будуть упорядковані для купання) та різноманітні арт-об’єкти. На найбільш відомому озері, названому на честь художника Клода Моне, з’явилася білосніжна альтанка, до якої веде міст завдовжки 24 метри. Проєктуючи його, конструктори намагалися максимально відтворити естетику та плавні лінії мосту з картин художника. Моне б це точно сподобалось, але думаю, що не лише йому. Місточок, який виглядає наче зірка Інстаграму, точно стане улюбленим місцем для фотосесій! Нафоткались?

Добропарк под Киевом

Піца з краєвидом

А тепер – їсти! У Добропарку обов’язково потрібно їсти. По-перше, прогулянки на свіжому повітрі неабияк збуджують апетит. А по-друге, їсти тут – окреме задоволення, ще один бонус до отриманих раніше вражень. Так, це дійсно смачно – щойно приготована піца, млинці з різноманітними начинками, гарячі німецькі ковбаски, овочі на грилі. Але уявіть собі, що ви все це їсте на уквітчаній терасі з видом на тюльпанові поля – і запитань на кшталт «чому відвідини фудкорту є обов’язковим пунктом програми» більше не виникатиме.

Отже, незабаром Київ отримає справжню перлину, але вже сьогодні в Добропарку є на що подивитися. Звісно, створення та підтримка цієї краси потребує коштів, тож за вхід дорослому доведеться сплатити 150 грн, але на добрі справи грошей не шкода,чи не так? До речі, каса парку працює до 17-ї години, а гуляти ним дозволено до 19-ї, тож насолоджуйтеся та не забудьте вчасно повернутися додому! Завтра буде новий день, сповнений нових вражень!

Бюджет поїздки на дві людини (без ночівлі):
Пальне для автомобіля – 300 грн
Платіж за оглядини хат в музеї (2 людини) – 80 грн
Вхід до парку (2 людини) – 300 грн
Харчування – 300 грн
_____________________________________
Разом: 980грн


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook