Лікар розповіла, які помилки найчастіше заважають пацієнтам швидко одужати

Незалежно від діагнозів, які лікарі ставлять пацієнтам, успіх лікування багато в чому залежить від суворого дотримання призначень. На жаль, не всі ставляться до рекомендацій фахівців з належною увагою та відповідальністю.

Гастроентеролог Євгенія Бєлінська розповіла, які помилки найчастіше заважають пацієнтам швидко одужати.

На своїй Instagram-сторінці лікар перерахувала найпопулярніші порушення призначень.

Які помилки заважають людині швидко одужати?

Лікар призначив приймати препарат на 7 або 10 днів, а в упаковці – таблетки на 14 днів. Пацієнти вирішують допити все, щоб “закріпити ефект”.

“Будь ласка, не робіть так. Часто схеми лікування є етапними, і лікар, коли робить призначення, враховує дію препаратів – щоб одні ліки не заважали іншим. Це важливо”, – попередила гастроентеролог.

Отримавши призначення, пацієнт іде в аптеку і самостійно робить заміну препарату зі схожою дією.

“Добре, якщо йдеться про один препарат. У моїй практиці були випадки заміни всіх препаратів. Якщо ви хочете зробити заміну, завжди уточнюйте у лікаря. Не в інстаграмі в іншого фахівця, у знайомої чи сусідки, – пише Бєлінська. – На жаль, дія препаратів різних виробників може відрізнятися. А ще є додаткові компоненти, які теж не завжди ідентичні”.

Пацієнти не слідкують за тим, коли приймають ліки: до, після або під час їжі.

“Це впливає на всмоктування, принцип дії, наявність побічних ефектів”, – пояснює вона.

Пацієнти неправильно виходять із дієти.

“Вам дають дієтичні рекомендації на 14 днів, і з 15 дня ви починаєте їсти все, що бачите. Потім вам погано, ви йдете до лікаря і кажете, що лікування неефективне. Якщо вам надано рекомендації з певними обмеженнями в харчуванні, то ви повертаєтеся до звичайному раціону поступово: 1 новий продукт на день, а не ковбаса до картопля фрі та пиво, – пише гастроентеролог. – Етапний вихід з дієтичного харчування дозволить розширити раціон без загострень і шкоди для вашого шлунково-кишкового тракту”.

Джерело: Апостроф

Раніше ми писали, лікарі з Великобританії почали призначати «кінотерапію» пацієнтам з неврозами та депресією.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook