Лікар назвав небезпечні ліки для людей з підвищеним кров'яним тиском

Лікар назвав небезпечні ліки для людей з підвищеним кров’яним тиском

За даними нового дослідження, майже кожна п’ята людина з гіпертонією може ненавмисно приймати препарати для лікування деяких хвороб, які спричиняють підвищення артеріального тиску.

«На жаль, ризик підвищення кров’яного тиску [ліками] не сприймається серйозно, але це небезпечно, особливо для пацієнтів, які приймають ці ліки протягом багатьох років», – сказав автор дослідження доктор Тімоті Андерсон.

Нові результати дослідження опубліковані в журналі JAMA Internal Medicine.

Вчені проаналізували дані Національного центру статистики охорони здоров’я США з 2009 до 2018 року. Вони розглянули прийом препаратів, які, як відомо, підвищують артеріальний тиск, включаючи антидепресанти, нестероїдні протизапальні препарати, гормональні препарати, протинабрякові засоби та таблетки для схуднення серед людей з високим кров’яним тиском.

Дослідження показало, що 18,5% дорослих з високим кров’яним тиском повідомили про прийом ліків, що підвищують їх тиск. Виявилося, що людям з гіпертонією потрібні вищі дози для контролю артеріального тиску, якщо вони приймають антидепресанти, НПЗП, протинабрякові засоби, таблетки для схуднення, гормональні препарати.

Тімоті Андерсон також сказав, що іноді є альтернативи. Наприклад, парацетамол не підвищує кров’яний тиск, а нестероїдні протизапальні засоби – підвищують. Обидва ці препарати можуть знімати біль та знижувати температуру.

Раніше ми писали, що вплив ліків на мікробіом кишечника сильніший, ніж ми думали.

Джерело: WebMD


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook