Техніка преривання сну

Техніка переривання сну може пробудити творче мислення

Дослідники з Паризького інститут мозку виявили, що техніка сну, описана художником-сюрреалістом Сальвадором Далі та знаменитим винахідником Томасом Едісоном, справді може сприяти розвитку творчих здібностей.

Результати досліджень були опубліковані в журналі Science Advances.

Щоб пробудити приховані здібності, людині потрібно прокинутися якраз у той момент, коли настає певна стадія сну, коли реальність починає зливатися з фантазією.

Для цього Далі та Едісон, лягаючи спати, тримали якийсь предмет. Коли вони засипали, предмет падав і будив їх. Провівши кілька секунд на межі сну та реальності, вони отримували новий імпульс до творчості. Ця рання стадія сну відома як гіпнагогія.

Для проведення експерименту вчені запросили 103 добровольців та дали їм математичне завдання, у якому вони мали вгадати останню цифру в послідовності цифр. Для швидкого вирішення цього завдання треба було звернути увагу, що одна з цифр постійно повторювалася через певні проміжки. Той, хто зрозумів це, значно скоротив собі час вирішення завдання.

У першій частині експерименту учасникам було запропоновано вирішити 10 математичних завдань. Потім їм було надано 20-хвилинну перерву, під час якої їм запропонували поспати. Усі учасники у руці тримали чашку, яка після того, як вони засинали, падала з рук та будила їх.

В результаті експерименту було виявлено, що учасники, які провели не менше 15 секунд у стані гіпнагогія, мали найбільше шансів вирішити задачу оригінальним способом.

Раніше ми писали, до чого призводить недосипання.

Джерело: Medicalxpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook