Коты

Господарі котів у групі ризику небезпечного захворювання – дослідження

Вчені вважають, що між паразитом, який живе в організмі котів, та психічними захворюваннями у людей у зрілому віці існує зв’язок.

Про це повідомляє видання Jerusalem Post.

Небезпечне захворювання викликає паразит Toxoplasmosis gondii, який коти можуть передавати людям через свої фекалії.

Водночас господарі тварин можуть і не здогадуватися, що заражені цим паразитом. Першими симптомами є лихоманка та проблеми з дихальною системою.

Toxoplasma gondii – одноклітинний паразит, що знаходиться в грунті і в організмі деяких тварин та викликає інфекційне захворювання токсоплазмоз.

“Важливим фактором є те, що у чоловіків у дитинстві найчастіше був кіт, який раніше жив на вулиці. Враховуючи, що вчені не перевіряли учасників дослідження на наявність антитіл до паразиту Toxoplasmosis gondii, значить точно сказати, чи існує зв’язок між цим організмом та розвитком психічних захворювань, неможливо. Навіть домашні коти можуть, виходячи на вулицю, підчепити небезпечного паразита”, – зазначили вчені.

Зазначається, що ранні дослідження вказували на те, що цей паразит може проникати у клітини мозку людини та порушувати формування неврологічних зв’язків.

Джерело: Korrespondent

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook