Фармкомпанії готові до розробки вакцини проти нового підштаму пташиного грипу

Провідні виробники вакцин у світі готові до виробництва вакцини проти пташиного грипу для людей після випадків загибелі птахів через новий підштам H5N1 2.3.4.4b.

Деякі компанії заявили, що зможуть виготовити сотні мільйонів доз вакцини для людей протягом декількох місяців, якщо новий підштам передасться людям, повідомляє Reuters.

Зокрема, компанії GSK Plc, Moderna Inc і CSL Seqirus повідомили, що вже розробляють або збираються тестувати зразки вакцин проти циркулюючого підтипу.

А виробник Sanofi (SASY.PA) відповів журналістам, що готовий розпочати виробництво у разі необхідності.

Також деякі компанії планують розробити вакцину проти пташиного грипу для домашньої птиці.

За даними ВООЗ, існує близько 20 ліцензованих вакцин проти поширеного штаму пташиного грипу H5. Водночас перехід до широкомасштабного виробництва препарату проти нового підштаму може зайняти місяці.

Для розробки потенційних вакцин можна буде використати традиційний метод, “вирощуючи” вірус у курячих яйцях протягом чотирьох-шести місяців.

«Створити першу дозу найпростіше. Найскладніше – це виробництво у великих кількостях», – сказав Раджа Раджарам, керівник відділу глобальної медичної стратегії компанії CSL Seqirus, що належить CSL Ltd.

Агентство ООН заявило, що підписало угоди з 14 виробниками на 10% їхніх вакцин проти пандемічного грипу. Деякі дози будуть надаватися безкоштовно, а решту агентство купуватиме за доступною ціною.

В угоді беруть участь шість найбільших виробників вакцин проти сезонного грипу, як-от GSK, Sanofi і CSL Seqirus, повідомляє ВООЗ.

ВООЗ не прокоментувала можливість накопичення вакцин під час пандемії грипу у конкретних країнах. Водночас організація повідомила, що розробляє механізми, «аби країни могли працювати разом, а не конкурувати одна з одною» для реагування на потенційну кризу.

Джерело: Українська правда


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook