Фармацевт розповів, чому деякі ліки втрачають ефективність влітку та як правильно їх зберігати

Висока температура влітку може нашкодити лікам: деякі з них змінюють свої властивості, а деякі взагалі втрачають свою ефективність.

Деякі форми ліків, такі як дозовані інгалятори або супозиторії можуть стати неефективними, якщо температура піднімається занадто високо.

«Ліки не повинні довго зберігатися при температурі вище 25 градусів за Цельсієм, – каже Штефан Фінк, фармацевт і голова Тюрінгської асоціації фармацевтів (ThAV).

З обережністю потрібно приймати гормональні лікарські засоби.

«Гормональні препарати більш чутливі до температури, ніж інші ліки через склад їх активних інгредієнтів. Тому не слід зберігати таблетки при температурі вище 25 градусів за Цельсієм. В іншому випадку ліки втратять свою ефективність», – попереджає Штефан Фінк.

Фармацевт також розповів про популярні помилки при зберіганні ліків.

Класична помилка – це аптечка у ванній кімнаті.

У ванній кімнаті зазвичай тепло і волого, тому це місце не підходить для зберігання ліків. Тому краще знайти місце для зберігання ліків у спальні. Ліки завжди потрібно зберігати у прохолодному та сухому місці.

Крім того, якщо людина їде у відпустку на автомобілі, то потрібно заздалегідь знайти місце для зберігання ліків. Усередині автомобіля температура швидко піднімається. Фармацевт радить перевозити ліки в сумці-холодильнику.

Нагадуємо, прийом протизаплідних препаратів може підвищити рівень «гормону любові».

Джерело: Aussiedlerbote

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook