Експерти з’ясували, чи може жування гумки знизити стрес

Ще з дитинства багато хто любить жувальні гумки. Реклама часто зображує їх використання, як швидкий спосіб освіжити ротову порожнину та очистити зуби. Проте, наскільки вона справді корисна і чи може допомогти у боротьбі зі стресом?

Про несподівану користь жувальної гумки розповіли експерти ЦГЗ МОЗ України.

Оскільки під час жування наш мозок отримує сигнал, що організм приймає їжу, відповідно, виділяються гормони, що відповідають за задоволення.  Отже, на фізіологічному рівні людина може відчувати тимчасове заспокоєння.

Проте згодом, коли голод чи фантомне відчуття ситості дає сигнал в мозок, то роздратованість посилюється, що є додатковим фактором підсилення стресу.

Слід використовувати жуйку після споживання їжі та обов’язково не більше 20 хвилин. Тоді це може сприяти покращенню психологічного стану.

Жувальна гумка може слугувати додатковим інструментом у боротьбі з тютюнокурінням: закривати потреби людини виконувати механічні дії, пов’язані з курінням.

Якщо людина постійно використовує жуйку та відчуває у цьому потребу, це може говорити про нервове напруження та зацикленість думок на  певній ситуації.

Тож, якщо ви помічаєте за собою постійне бажання жувати гумку, поспостерігайте, які думки домінують у вашій голові в цей час та які емоції ви відчуваєте.

Жуйка може допомогти боротися із сонливістю. Під час жування збільшується кровопостачання до головного мозку, що впливає на активізацію організму та зменшення сонливості чи підвищення уваги.

З цієї причини жувальну гумку часто використовують водії за кермом. Проте не варто забувати про відпочинок та турботу про своє фізичне і психічне здоров’я.

Джерело: ЦГЗ МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook