Ліки через інтернет

Дефіцит ліків: названі причини, чому деяких препаратів немає в аптеках

Війна, безпідставне зростання попиту та проблеми з виробництвом призводять до  відсутності в аптеках певних препаратів. Також воєнний стан накладає додаткові труднощі на імпорт ліків.

В аптечному холдингу АНЦ пояснюють, що фіксують декілька основних причин, чому в мережі можуть зникати деякі позиції:

  1. Через воєнний стан в країні поставки товару з-за кордону нерегулярні, тому що не кожен перевізник готовий перевозити товар у країну, де тривають бойові дії. Крім того, в таких випадках страхові компанії не покривають перевезення товару через великі ризики.
  2. Завершення терміну реєстрації товару.
  3. Компанія, яка виготовляє товар, вирішила піти з українського ринку.

“Так, останнім часом були періоди, коли в мережах взагалі не було препаратів з тією чи іншою активною речовиною. Особливо часто стикались з цією проблемою на початку війни. Також періодична нестача товару виникає при надмірному попиті або при проблемах з виробництвом (під час блекаутів на початку року)”, – розповідає Семенова Марія, заступник директора управління асортиментом аптечного холдингу АНЦ.

Якщо препарат відсутній у основних дистриб’юторів, то фармацевт може лише рекомендувати клієнту аналоги.

Але, на жаль, не до всіх ліків можна підібрати аналоги.

“Для унікальних імпортних препаратів, на жаль, немає жодної альтернативи. Напевне, якщо держава надала б виробникам та постачальникам додаткові гарантії — це могло би змінити ситуацію”, — додає Семенова Марія.

Джерело: delo.ua


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook