Пандемія коронавірусу внесла свої корективи у роботу провізора. Лікарі сьогодні перевантажені й ледве встигають обслуговувати гострі випадки. Тому саме фармацевт виступає як першоджерело інформації для відвідувачів аптеки. Серед них дедалі більше стає пацієнтів, які перенесли COVID-19 і тепер шукають способи, як допомогти відновитися організму та запобігти можливим ускладненням. Інформації з цього приводу дуже мало, а допомога провізора вкрай потрібна. Адже пацієнтам із COVID-19 часто загрожують ускладнення, навіть після одужання…
Коли вже перехворіли…
Оскільки COVID-19 – нова інфекція, вся наукова база щодо неї датується останніми двома роками. Тому оцінити вплив коронавірусу на організм людини в довгостроковій перспективі поки що складно. Однак уже відомо, що вірус впливає на згортання крові [1] і сприяє утворенню тромбів [2]. Також з’явилися дані про те, що після перенесеної інфекції можуть розвиватися порушення вуглеводного та ліпідного обміну [3, 4].
Тому, згідно з оновленими рекомендаціями МОЗ України, «у разі підтвердженого діагнозу з тяжким перебігом або з факторами ризику в анамнезі обов’язковими є контроль симптомів тромбозу та оцінка в’язкості крові, а також контроль рівня глюкози, незалежно від того, чи відомо, що в пацієнта цукровий діабет» [5].
Багато відвідувачів аптеки знають про ці ускладнення і приходять з метою захистити себе та близьких. Але статини, антикоагулянти та цукрознижувальні засоби – не ті групи препаратів, які ми можемо відпускати безконтрольно. Потрібна грамотна і безпечна альтернатива.
«Полістат Композитум» – статин може бути безпечним!
Надійними помічниками в боротьбі з наслідками COVID-19 можуть стати фітостатини. Зокрема, в розрізі протистояння коронавірусній інфекції особливий інтерес викликає «Полістат Композитум» – новий унікальний комплекс зі стандартизованих рослинних екстрактів для безпечної корекції та контролю рівня ліпідів у крові.
Чому ефективний? «Полістат Композитум» містить природні статини, поліконазол, антиоксиданти зі стандартизованих екстрактів рослинної сировини, що виявляють синергічну терапевтичну дію. У результаті «Полістат Композитум» ефективно нормалізує вуглеводний та ліпідний обмін (регулює рівень холестерину і його фракцій), а також коригує вміст тригліцеридів. Регулярне застосування препарату запобігає агрегації тромбоцитів та тромбоутворенню, покращує мікроциркуляцію в судинах.
Основні переваги: на відміну від синтетичних статинів, «Полістат Композитум» має сприятливий профіль безпеки. При цьому він чинить таку саму дію, як синтетичні статини, проте без властивих їм побічних ефектів [6, 7].
Препарат зменшує тромбоутворення, не порушуючи нормального згортання крові. А завдяки тому, що до складу «Полістат Композитум» входять стандартизовані рослинні екстракти (зокрема, екстракт червоного рису), ми можемо бути впевнені, що препарат чинитиме потрібну дію з оптимальною ефективністю.
Нарешті, його зручно приймати – лише 1-2 таблетки на день під час їжі.
«Бодрекс» – джерело аргініну та бадьорості
Інші наслідки перенесеного COVID-19 пов’язані зі станом імунної системи. Оскільки перебіг захворювання часто буває більш тяжким і тривалим, ніж за інших респіраторно-вірусних інфекцій, ресурс організму виснажуються, і після одужання людина ще довго відчуває слабкість, млявість. Також зміцнення імунітету – перша порада у профілактиці коронавірусу.
Хорошим варіантом є «Бодрекс» – джерело амінокислот, вітамінів та компонентів рослинного походження: аргініну, L-карнітину тартату, вітамінів РР, В6 та С, а також сухого екстракту гінкго білоба.
Чому корисно? Аргінін та його метаболіти балансують імунну систему – зменшують вивільнення цитокінів, контролюють тромбоутворення та вазодилатацію, знижують частоту пневмоній, негативно впливають на бактерії та віруси [7]. Карнітин та вітамін РР сприяють налагодженню метаболічних процесів, що допомагає наповнити організм енергією. Також карнітин виявляє вазодилатаційний, антиагрегантний та імуномодулюючий ефект, що дуже актуально в сезон ГРВІ [8]. Вітамін В6 та екстракт гінкго білоба позитивно впливають на неврологічні та когнітивні функції.
Основні переваги: компоненти «Бодрекс» у комплексі виявляють імуномодулюючі, антитромботичні, судинорозширювальні властивості, сприяють покращенню адаптивних та когнітивних функцій організму та зменшенню тривалості перебігу застуди.
Вживати доволі просто: по 1 пакетику на день за 60 хвилин до прийому їжі або фізичних навантажень.
***
Важливо! Обидва засоби ми можемо порадити разом або поодинці всім відвідувачам аптеки, які купують «антиковідний набір»: жарознижувальні, противірусні, симптоматичні препарати від застуди, експрес-тести на коронавірус. Варто включити «Полістат Композитум» та «Бодрекс» до аптечної рекомендації людям із цукровим діабетом, серцево-судинними захворюваннями з метою профілактики. Також бажано переорієнтувати на згадані продукти клієнтів, що намагаються придбати антикоагулянти, статини, інші рецептурні препарати без призначення лікаря.
Варіант рекомендації: «Візьміть фітостатин “Полістат Композитум” та/або “Бодрекс”, ці два продукти допоможуть регулювати рівень холестерину та запобігти утворенню тромбів, що часто буває на тлі хвороби, і сприяють зміцненню імунітету. Препарати вироблено зі стандартизованих екстрактів рослинної сировини, тому вони мають хороший профіль безпеки і високу якість. І приймати просто і зручно».
«Полістат Композитум» та «Бодрекс» – безпечне відновлення організму після хвороби!
- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32677459/
- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32339221/
- https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2018688
- http://covidiab.e-dendrite.com/
- https://moz.gov.ua/uploads/5/27349-dn_2693_20_11_2020_dod.pdf
- Сергієнко О. О., Сергієнко В. О та співавт. Порівняльний аналіз ефективності полікозанолу та симвастатину в корекції порушень ліпідного обміну, параметрів інсулінової резистентності у хворих на цукровий діабет 2 типу з дисліпопротеїнемією // Клінічна ендокринологія та ендокринна хірургія. – № 2. – 2013.
- Митченко Е. И., Романов В. Ю. Возможность оптимизации стандартной гиполипидемической терапии у пациентов с гипертонической болезнью и метаболическим синдромом // Міждисциплінарні проблеми. Результати дослідження. № 11-12 (312-313). –2013.
- https://dspace.nuph.edu.ua/bitstream/123456789/3611/1/11.pdf
- https://cyberleninka.ru/article/n/obosnovanie-ispolzovaniya-l-karnitina-v-sportivnoy-meditsine/viewer.
Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції.
Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників.