Ніколи – взагалі ніколи! – люди ще так не чекали на Новий рік! Адже красивий набір цифр 2020 видався складним, повним втрат і обмежень, страхів і тривог. Ми готові з ним попрощатися, залишивши все погане за спиною. І дуже хочеться відсвяткувати цю мить зі всією душею, аби добре запам’яталася. Але карантин у тій або іншій формі все ще триває, і новини не вселяють надії – не за горами локдаун. Тож, що ми можемо зробити для себе та близьких, аби зустріч Нового року не було зіпсовано, навіть у таких непростих умовах?
Чи знали ви, що на зустріч Нового року витрачається… лише 10 секунд?! Ось звідси й відчуття: чекали-чекали, столи накривали, а свято якось знову пробігло повз, і великої радості від нього не відчувається. А тут ще й карантин…ЗМІ вже попередили про те, що ресторани, кафе, фудкорти не працюватимуть упродовж новорічних свят. Тож невеличке, але затишне та яскраве свято доведеться створювати собі самотужки.
Спробуємо «начаклувати» святковий настрій заздалегідь. І задіємо в підготовці всіх домочадців – навіть кота, якщо він є! (Ред. – До речі, ви вже читали святкову Love story? Шукайте в цьому номері «Рецептів аптечних продажів!»)
Відчуття наростання радості можна досягти, якщо організувати впродовж місяця кілька маленьких і дуже камерних свят, що реально влаштувати як у родині, так і з друзями або колегами по роботі. Таким чином, і вимоги карантину буде задоволено, і ми отримаємо повноцінний Новий рік!
Нижче – декілька кумедних ідей.
Ідея 1. Обмін непотрібними подарунками
Відома традиція: напередодні Нового року викинути з дому всі непотрібні речі. І кожен з нас знає, де воно, це непотрібне, лежить. Питання в тому, що часто такий предмет викидати просто шкода: а раптом ще знадобиться? До того ж ніяково чинити так з подарунками. Дивна статуетка у формі кішки хоч і займає пів серванту, але колега-провізор бігала по магазинах, хвилювалася, купувала. Або далекі родичі надіслали посилкою на минулий Новий рік. І начебто розуміємо, що ніколи не скористаємося цією річчю, та й не радує вона наш смак, але позбутися її рука не піднімається.
Спеціально для вирішення таких ситуацій створено свято, де всі обмінюються непотрібними подарунками. Проводити його можна на початку грудня. Тепла компанія збирається, щоб позбутися непотрібних сувенірів і водночас безкоштовно знайти щось, чим можна потім обдарувати не найближчих знайомих. Адже їх теж потрібно вітати.
Підготовка: нехай кожен принесе із собою великий пакет непотрібного, яке ось-ось стане потрібним. Тільки не варто намагатися позбутися заодно старих парасольок і запилених поламаних свічок. Подарунки мають бути в бездоганному стані.
Місце зустрічі: збиратися краще у квартирі власника найбільшого столу – щоб добре все розглянути, речі треба буде десь розкладати. Можна захопити із собою подарунковий папір, стрічки, наклейки і листівки. Заодно і спакуємо все!
Ідея 2. Вечір потворних светрів
Ця потішна американська традиція особливо корисною є для жінок, які роздумують, що б таке сліпуче одягти на свято. Та й взагалі, підготовка до Нового року – це великий стрес і відповідальність: потрібно все встигнути, а руки лише дві. І в аптеці аншлаг, відвідувачі майже хапають за барки і страшним голосом запитують: «Де мій вітамін С?! Де цинк і вітамін D?» І навперейми вимагають: «Дайте противірусні! І щось від похмілля! Для імунітету! І для печінки!» Приходиш додому – час готувати святковий стіл, що, як завжди, на жінці… Якщо стрес досяг піку, робимо глибокий вдих і видих, а потім запрошуємо всіх близьких на недовгий, але дуже теплий і приємний вечір.
Кожен запрошений приходить у найпотворнішому або найбільш дивному светрі, що він лише зумів знайти, і не знімає його впродовж усього вечора. Оскільки всі мають приблизно однаково безглуздий вигляд, офіційні атрибути свята втрачають сенс. Люди просто розслабляються. І раптом стає зрозуміло, що наявність фірмового олів’є з червоною рибою на столі або нова сукня – зовсім не головна умова для веселощів. Навіть не десята за значенням. Головне – бути з тими, кого любиш. І отримувати від вечора задоволення. А ще у светрі тепло, це вам не якась тонюсінька шифонова сукня!
Підготовка: майже в кожного в глибині шафи ні-ні, та й завалявся «страшний», але такий теплий светр. Якщо раптом його все ж таки немає, варто заздалегідь пройтися секонд-хендами.
Місце зустрічі: Квартира люблячих рідних або друзів.
***
У светрі зручніше
Минулого року американські авіакомпанії Alaska Airlines, Virgin America та Horizon Air провели кумедну акцію: мандрівникам у «потворних» светрах подарували бонус у вигляді пріоритетної посадки. Акцію було присвячено Дню потворного різдвяного светра, що в США відзначається щорічно третьої п’ятниці грудня.
До речі, у США «потворними» називають светри червоних і зелених кольорів, з оленями, сніжинками, ельфами, Сантою і всім, на що стає фантазії. Цей тренд зародився у 80-х і пережив часи шаленої популярності, пізніше – глузування і зневаги, а потім отримав друге дихання завдяки хіпстерам.
Ідея 3. Міні-preparty: святкуємо заздалегідь
На жаль, плани на свята у всіх різні. Тож невже ми не відсвяткуємо Новий рік з дорогими нам людьми? Не побачимося 31 грудня?
Зовсім необов’язково.
Цього божевільного дня біганина починається зранку, і зазвичай годині о шостій вечора майже всі справи перероблено, а ми почуваємося цілком виснаженими. Хтось у цей момент вирішує лягти спати, щоб о 23:00 прикинутися відпочилими та… опухлими. Але є кращий варіант – тихенько вислизнути з квартири і вирушити вітати друзів на невелику імпровізовану міні-preparty. Лише година-півтори, проведені разом, допоможуть усім позбутися стресу, налаштуватися на потрібний лад і повернутися до урочистої метушні без відчуття тихої ненависті до святкових приготувань.
Підготовка: нехай кожен прихопить з дому якусь просту закуску і пакет соку або пляшку води. Не забудьте про подарунки!
Місце зустрічі: якщо хтось живе в центрі міста, найзручніше нагрянути до нього – так усі витратять приблизно однаковий час на дорогу.
Тост за прийдешній рік – це необхідність, але не варто пити більше одного келиха шампанського або легкого вина, а то до моменту бою курантів буде вже все одно, що там настало і чому.
Ідея 4. Зовсім як у дитинстві
А це вже власне про настрій. Спробуємо згадати, як усе було, коли ми ще ходили до дитячого садочка, школи. Чарівне очікування свята, славнозвісний «новорічний настрій» приходили за місяць до Нового року і залишалися в повітрі до самісінького Різдва. Всією сім’єю наряджали величезне довголапе дерево, що стояло серед кімнати. А якщо траплялося з дзвоном розбити якусь із химерних скляних бурульок, загадували бажання – одне на всіх. І вірили, що воно обов’язково збудеться.
І ось зараз, попри всі незручності і проблеми, пов’язані з карантином, дозволимо собі зануритися в ту атмосферу. Придбаємо заздалегідь подарунки – один цей процес вже створює потрібний настрій. Приберемось в оселі. Одягнемо на телефон новорічний чохол, а на лице – святкову маску (чому ні? теж спосіб!). Можна поставити з дітьми домашню новорічну казку і вирізати сніжинки, як у дитинстві, – це дуже розвантажує психіку в складний перший місяць зими.
А головний секрет новорічного настрою – у здатності хоча б на тиждень перейнятися почуттям єднання з близькими людьми, зрозуміти, наскільки сильно ми їх любимо, повірити в них, у себе, в те, що все можливо, що північ – це не лише час і цифра на годиннику, але й чарівний момент, коли виконуються всі бажання.
Аромат свята
Створити правильний настрій допоможе приємна цікавинка – новорічний ароматизатор. Як його зробити самим? Дуже просто!
Майстер-клас. Новорічне попурі
Нам потрібно:
• 2 склянки журавлини;
• 1 нарізаний апельсин (можна використовувати тільки шкірку);
• ваніль;
• мускатний горіх;
• палички кориці;
• розмарин (можна використовувати хвою);
• інші спеції на ваш смак.
Готуємо крок за кроком:
1. Покласти всі інгредієнти в каструлю і залити водою так, щоб покрити всі інгредієнти.
2. Поставити каструлю на повільний вогонь, дати суміші закипіти. Готово!
Не потрібно перемішувати, не потрібно нічого більше робити.
Коли не використовуєте суміш, дайте їй охолонути і поставте в холодильник. Якщо знову захочете освіжити повітря в приміщенні, просто додайте до неї більше води, нехай кипить на повільному вогні.
Такий домашній ароматизатор не має побічних ефектів, тому, на відміну від виробничих освіжувачів повітря, його можна використовувати в домівці з алергіками або з маленькою дитиною.
Також це нетривіальний варіант запаху для новорічної аптеки!