золотистий стафілокок

Чому вакцини від золотистого стафілокока продовжують розчаровувати вчених на стадії клінічних випробувань?

Золотистий стафілокок (Staphylococcus aureus) входить в число найбільш небезпечних госпітальнихх патогенів – він викликає загрозливі для життя стани. З цієї причини в якості запобіжного можливого захисту від небезпечних внутрішньолікарняних інфекцій розглядається вакцинація від золотистого стафілокока, але, як вважають вчені, не завжди вона може допомогти.

Результати дослідження опубліковані в журналі Cell Host & Microbe.

Вчені, здається, знайшли відповідь на питання, чому до сьогоднішнього дня більшість випробувань вакцин від золотистого стафілокока провалилися.

В основному, як вважають вчені, проблема полягає в попередньому контакті зі збудником. Перші дослідження проводять на мишах, які, як правило, раніше не контактували з S. aureus до моменту вакцинації. Люди, навпаки, за все своє життя не раз контактують з золотистим стафілококом.

Це і є головною причиною, чому в більшості випадків вакцинація людей від золотистого стафілокока малоефективна. S.aureus вдається розвинути захисні механізми, щоб відбити атаку.

«Стафілококу вдається розробити дієві стратегії, щоб зробити імунну відповідь людини неефективною», – сказав автор дослідження Чин-Мінг-Цай.

Вчені сподіваються, що отримані нові дані допоможуть розробити нову ефективну вакцину проти золотистого стафілокока.

Нагадуємо, вчені розробили антитіла, які атакують золотистий стафілокок.

Джерело: ScienceDaily

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook