Вчені знайшли нове незвичне застосування лікам від гіпертонії

Вчені з Ліверпульського університету заявили, що препарат рилменідин може продовжити тривалість життя і уповільнити старіння.

Результати дослідження опубліковані в журналі Aging Cell.

Науковці перевіряли дію препарату на тваринах. Виявилось, що препарат рилменідин, який зараз використовується для лікування гіпертонії, у літніх людей може збільшувати тривалість життя та покращувати здоров’я в цілому.

Рілменідин відноситься до групи оксазолінов. Він зв’язується з імідазольними I1-рецепторами центральних та периферичних (переважно ниркових) вазомоторних центрів. Зв’язування рилменідину з імідазольними рецепторами пригнічує симпатоміметичну активність кіркових та периферичних центрів і призводить до зниження артеріального тиску.

На відміну від інших препаратів від гіпертонії, які раніше досліджували вчені, ці ліки викликають менше побічних ефектів.

«Продовження тривалості життя та покращення здоров’я має величезне значення у геронтології. Вперше ми змогли продемонструвати на тваринах, що рилменідин може збільшити тривалість життя. Зараз ми хочемо дослідити, чи може рилменідин мати інші клінічні застосування», – сказав автор дослідження Жоао Педро Магальяйнш.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook