«Бекутан Мультиімуно» – оборонець дитячого імунітету

Добрий день, шановні колеги! З вами знову я, Арчі, маленький мужній лицар, захисник дитячого імунітету. Так-так, ми з вами колеги, адже мій образ створили фармацевти і я представляю Becutan Kids Vits Мультиімуно – комплексний засіб для підтримки імунітету дитини від компанії «Алкалоїд АД Скоп’є». Знаєте чому я вирішив вкотре нагадати про себе? Лікарі стверджують, що з приходом весни українці, особливо маленькі, стали частіше хворіти на ГРВІ ¹. Дивуватися не варто – у весняний сезон погода вкрай примхлива і це неабиякий іспит для імунітету малюків. Йому потрібна підтримка, а це і є моя робота! Давайте я ще раз розповім про неї.

Вам, фармацевтам, добре відомо, що наша імунна система подібна до високоточного механізму, діяльність якого забезпечує ціла низка складових.
По-перше, це вітаміни. Для того, щоб в організмі утворювалася необхідна кількість противірусних білків-інтерферонів, щоб слизова оболонка дихальних шляхів могла в повній мірі чинити опір непроханим гостям-збудникам ГРВІ, в мене є вітамін С. До речі, аскорбінова кислота здійснює суттєвий позитивний вплив на всі ланки імунітету і є потужним антиоксидантом ² .
Правильному функціонуванню імунокомпетентних клітин – лімфоцитів сприяє вітамін А ³, а вітаміну Е властиві антиоксидантні та протизапальні ефекти . Усім відомо, що вітамін D підтримує здоров’я опорно-рухового апарату. А знаєте чому? Тому що він відповідає за засвоєння одного з найголовніших мінералів організму – кальцію. І не лише його, а ще й магнію та фосфору, а це – міцні кістки та здорові зуби нашої малечі. До того ж вітамін D чинить безпосередню противірусну дію, сприяє роботі вродженої та набутої ланок імунітету . Вітаміни групи В незамінні під час стресу, який знижує опірність хворобам, а ще вони зменшують втомлюваність та допомагають відновити сили.
А тепер поговорімо про мінерали. Це друга секретна зброя «Бекутан Мультиімуно» в боротьбі зі збудниками застуди. Ковід поглибив наші знання про цинк – тепер усім відомо, що йому притаманна протизапальна дія. Цинк також здатен стимулювати продукцію інтерферонів, активізувати роботу клітин-кілерів та фагоцитів, які полюють на патогени . І в моєму арсеналі цей мінерал є! А ще я маю той самий кальцій, який не лише сприяє здоров’ю кісток і зубів, а й бере участь у процесі утворення антитіл . Ну і, звісно, йод, необхідний для роботи щитоподібної залози, а вона координує діяльність усіх органів та систем організму, зокрема і системи імунітету.
Але мій захист не був би достатньо міцним, якби його не посилили пробіотиком. У складі «Бекутан Мультиімуно» містяться бактерії Lactobacillus rhamnosus GG (LGG) – це найбільш вивчений пробіотичний штам у світі. Корисні лактобактерії допомагають підтримувати баланс кишкової мікрофлори, створюючи тим самим умови для функціонування інтестинальної, тобто кишкової, ланки імунітету, яка відповідальна за першу імунну відповідь. Так, саме в лімфоїдній тканині кишківника утворюються найважливіші імунокомпетентні клітини, без яких організм не здатен впоратися з інфекцією. А ще в кишківнику відбувається всмоктування вітамінів і мінералів, а ви ж пам’ятаєте, яку роль вони відіграють у нашому опорі патогенам. Тож збереження здорового кишкового мікросередовища є запорукою міцного імунітету!

Отже, я сильний, так як маю три компоненти захисту. А ще я надійний і завжди готовий до роботи, оскільки складові «Бекутан Мультиімуно» не руйнуються під час зберігання. Мікронутрієнти та пробіотик містяться у двох окремих відсіках спеціальних двокамерних саше. Це унеможливлює шкідливу взаємодію між інгредієнтами і забезпечує їхню стабільність. І лише безпосередньо під час прийому вміст обох відсіків розчиняють у воді або іншій рідині кімнатної температури й отримують напій із приємним смаком та ароматом апельсинів, який діти споживають із задоволенням. Звісно, дотримуючись зазначених в інструкції дозувань! А я, Арчі, мужній маленький лицар, усміхаюсь їм з яскравої упаковки і запевняю: якщо подружитися зі мною, я завжди міцно стоятиму на захисті дитячого імунітету!


1 https://suspilne.media/420009-u-kievi-zareestruvali-ponad-14-tis-hvorih-na-grip-ta-grvi/.
2 Harri Hemil, Elizabeth Chalker. Vitamin C Can Shorten the Length of Stay in the ICU: A Meta-Analysis.
3 Skinnider, L.F. The effect of retinol (Vitamin A) on human lymphocytes stimulated by phytohaemagglutinin. Virchows Archiv B Cell Pathol 31, 117–123 (1979).
4 Wu D. Nutritional modulation of immune function: analysis of evidence, mechanisms, and clinical relevance. Front Immunol. 2018; 9: 3160. doi: 10.3389/fimmu.2018.03160.
5 Goodall, E.C., Granados, A.C., Luinstra, K. et al. Vitamin D3and gargling for the prevention of upper respiratory tract infections: a randomized controlled trial. BMC Infect Dis 14, 273 (2014). https://doi.org/10.1186/1471-2334-14-273.
6 KH Ibs, L Rink. Zinc-Altered Immune function The Journal of Nutrition, Volume 133, Issue 5, May 2003, Pages 1452S–1456S, https://doi.org/10.1093/jn/133.5.1452S.
7 Лопатинська О. Біологічна роль кальцію та шляхи раціональної корекції його вмісту. Фармацевт Практик. 2020, № 7-9.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook