Як позбутися симптомів геморою та жити без «задніх думок»?

Геморой – проблема, яка не залишить байдужим нікого. Інколи хвороба спричиняє просто нестерпний біль. Якщо ви ще не відвідали лікаря, то зволікати із цим не варто. На щастя, в арсеналі сучасної медицини є ліки, які змусять хворобу відступити. Розбираємося, як впоратися з болем та запаленням під час загострення геморою.

Декілька слів про геморой

Геморой – найпоширеніше проктологічне захворювання, яке завдає людині безліч проблем. З огляду на «делікатність» проблеми далеко не кожна людина із симптомами геморою звертається по медичну допомогу, тому точної статистики про захворюваність на геморой не існує. За різними оцінками, від 10 % до 25 % людей хоча б іноді стикаються із запаленням гемороїдальних вузлів, а багатьох геморой мучить постійно.
При цьому геморой вважається найбільш поширеною проктологічною хворобою, на частку якої припадає до 50 % усіх випадків патологій прямої кишки та анального отвору ¹.
Важливо навчитися визначати прояви геморою вже на ранніх стадіях. Так, хвороба набагато легше піддається лікуванню саме на ранньому етапі її розвитку. І так ви зможете уникнути тяжких ускладнень.

Основні симптоми геморою

Одним із перших проявів геморою є відчуття дискомфорту в ділянці заднього проходу, яке згодом переростає в біль. Неприємні відчуття можуть бути слабкими, помірними, сильними… Відчуватися біль може безпосередньо в задньому проході або в ділянці промежини. Нерідко біль під час геморою відзначається лише під час дефекації, а в спокійному стані людина почувається нормально. Вже наявність болю (за будь-яких умов) є приводом для звернення до лікаря.
Характерною ознакою запального процесу в задньому проході є відчуття постійного печіння та свербіння всередині прямої кишки. На початкових стадіях геморою можливі невеликі крововиливи. У разі прогресування хвороби кровотечі можуть бути сильними. На просунутих стадіях захворювання пацієнт може стикатися з проблемою випадіння гемороїдальних вузлів.

Як вчасно запідозрити хворобу?

  • Геморой – проблема делікатна, і далеко не кожен при цьому звертається до лікаря. Інколи на неї просто не звертають уваги, особливо, якщо симптоми хвороби маловиражені. Для того, щоб зрозуміти, чи є у вас проблема, дайте відповіді на такі запитання:
  • Чи турбує вас відчуття дискомфорту, свербіж або печіння в ділянці заднього проходу?
  • Чи бувають у вас закрепи?
  • Чи потрібно вам більш ніж 5 хвилин для випорожнення кишечника?
  • Чи відчуваєте ви наповненість прямої кишки, за якої відсутній позив до випорожнення?
  • Чи спостерігали ви рожеві або червоні сліди на туалетному папері після дефекації (якщо так, то це можуть бути сліди крові)?
  • Чи спостерігаєте ви ущільнення в ділянці заднього проходу?
  • Чи маєте ви схильність до варикозного розширення вен?
    Чим більше позитивних відповідей ви дасте на перелічені вище питання, тим вища ймовірність наявності у вас геморою. За наявності будь-яких із зазначених скарг варто звернутися до лікаря.

Як лікують геморой

Для геморою (як і для багатьох інших захворювань) характерна стадійність, і залежно від тяжкості перебігу захворювання тактика лікування може відрізнятися. Якщо лікування проводиться на початкових етапах (1-2 стадії), то в більшості випадків можна обмежитися консервативним лікуванням. Медикаментозна терапія першої стадії геморою передбачає застосування засобів місцевої та системної дії, які зміцнюють судини. Для усунення можливих кровотеч використовуються ранозагоювальні препарати.
На другій стадії хвороби, що характеризується випаданням гемороїдальних вузлів, лікування доповнюється протизапальними, гемостатичними та знеболювальними засобами. Для проведення місцевого медикаментозного лікування геморою ідеально підходять ректальні супозиторії або креми, з огляду на легкість їхнього застосування та терапевтичну дію безпосередньо в зоні запалення. Одним із таких засобів є комбінований препарат «Ділатіл» від фармацевтичної фабрики Vishpha®.

Як працює «Ділатіл»?

Це ефективний засіб, який успішно долає біль та запалення під час геморою. Лінійка засобів «Ділатіл» налічує три препарати:

  • «Ділатіл крем», до складу якого входять ділтіазем, метилурацил та лідокаїн.
  • «Ділатіл супозиторії» із аналогічним складом.
  • «Ділатіл ДУО» у формі супозиторіїв, до складу яких входить діосмін, гесперидин та лідокаїн.

Ефективність лінійки «Ділатіл» обумовлена його складом препаратів. Це ефективні засоби для зняття болю, запалення, загоювання ран та усунення свербежу в ділянці анального отвору. Така комбінація речовин дає змогу одразу впливати на всі патологічні ланки геморою. Одночасно знімається запальний процес, зупиняється кровотеча, загоюються рани, а також усувається біль.
«Ділатіл» застосовується не тільки для лікування геморою, але й у разі анальних тріщин та інших проктологічних захворювань.

1. Lorenzo-Rivero S. Hemorrhoids: diagnosis and current management. Am Surg. 2009 Aug;75(8):635-42. PMID: 19725283.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.com.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook