Базилік може знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера

Базилік може знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера

Природна сполука фенхол, яка міститься в листях базиліку, може допомогти уникнути хворобу Альцгеймера.

Лікувальний ефект рослини обумовлений механізмами, які впливають на мікробіом кишківника. Як відомо, мікробіом відіграє виняткову роль у розвитку та функціонуванні організму протягом усього життя людини. Зокрема, він бере активну участь у формуванні та підтримці в тонусі імунної системи, а також перетравлюванні їжі, регуляції метаболізму, захисті від патогенів і токсинів. Згідно з останніми дослідженнями американських вчених, мікрофлора кишківника значно відрізняється у пацієнтів з легкими когнітивними порушеннями та пацієнтів з хворобою Альцгеймера.

Відповідне дослідження провели науковці з Університету Південної Флориди. Вони виявили, що дія фенхолу пов’язана з механізмами його сприйняття кишківником. Аби перевірити лікувальні властивості базиліку, вчені дослідили 144 тис природних сполук, після чого вибірку скоротили до 15 кандидатів.

Як виявилося, фенхол здатен стимулювати рецептор FFRAR2, що перешкоджає накопиченню токсичних бетаамілоїдних бляшок в мозку, які пов’язні з розвитком хвороби  Альцгеймера.

«Експерименти на людях і мишах довели значне зниження ризику утворення амілоїдних бляшок у головному мозку і загибелі нейтронів при стимуляції FFAR2», – заявив професор Харіом Ядав, що очолював дослідження.

Він додав: «В майбутньому можуть бути створені нові натуральні препарати для профілактики хвороби Альцгеймера».

Нагадуємо, нове дослідження, проведене вченими з Університету Британської Колумбії, підтвердило ефективність ліків від раку у відновленні пам’яті та когнітивних функцій у людей із хворобою Альцгеймера.

Джерело: Frontiers in Aging Neuroscience


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook