У дослідженні, яке вивчало зв’язок між неалкогольною жировою хворобою печінки і мозковою дисфункцією, вчені з Інституту гепатології Роджера Вільямса виявили, що накопичення жиру в печінці спричиняє зниження надходження кисню в мозок і запалення мозкової тканини. Це призводить до виникнення важких захворювань мозку.
Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of Hepatology.
Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) – це зміни тканини печінки, які обумовлені надмірним вмістом жирів у клітинах печінки (стеатозом та неалкогольним стеатогепатитом), перебіг такого стану може привести до розвитку незворотних процесів цирозу та раку печінки.
Згідно результатів дослідження, жирова хвороба печінки негативно впливає на роботу мозку. Вчені довели це в експериментах на мишах.
Дослідження показало, що мозок мишей, у яких була жирова хвороба печінки, страждав від зниження рівня кисню. У результаті цього миші ставали більш тривожними і у них з’являлися симптоми депресії.
«Це дослідження показує, що зменшення кількості цукру та жиру в нашому раціоні важливо не лише для боротьби з ожирінням, але й для захисту печінки, щоб підтримувати здоров’я мозку та мінімізувати ризик розвитку таких станів, як депресія та деменція», – сказала автор дослідження Анна Хаджихамбі.
Джерело: ScienceDaily