Команда вчених Університету Східної Англії і Ліонського університету під час дослідження, в якому взяли участь понад 700 тис. осіб з 63 країн, з’ясувала, що в зрілому віці люди сплять менше, ніж в ранньому і пізньому віці.
Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.
Згідно з результатами, тривалість сну знижується в ранньому дорослому віці до 33 років, а потім знову збільшується у віці 53 роки.
Повідомляється, що учасники експерименту грали в мобільну гру Sea Hero Quest, розроблену, щоб допомогти дослідженням хворобу Альцгеймера.
На додачу до виконання завдань гри учасникам було запропоновано відповісти на запитання, які можуть бути корисними для досліджень неврології, як-от схеми сну.
Дослідники під керівництвом професора Уго Спірса виявили, що люди сплять в середньому 7,01 години на добу, а жінки сплять на 7,5 хвилини довше, ніж чоловіки.
Також з’ясувалося, що наймолодші учасники (мінімальний вік 19 років) спали найбільше. Тривалість сну знижувалася у людей віком від 20 до 30 років, а потім стабілізувалася до 50 років і знову збільшувалася.
Вчені кажуть, що зниження сну в середньому віці може бути пов’язане з необхідністю догляду за дітьми та роботою.
Джерело: Факти Здоров’я