Засоби для випрямлення волосся пов’язують з розвитком онкологічного захворювання

У звіті, опублікованому в понеділок, вчені повідомили, що косметичні засоби для випрямлення волосся можуть значно збільшити ризик розвитку раку матки.

Про це йдеться в заяві Environmental Health Safety (NIEHS).

«Ми підрахували, що 1,64% жінок, які ніколи не користувалися засобами для випрямлення  волосся, мають невисокий ризик розвитку онкологічного захворювання. Але для тих, хто їх часто використовує, цей ризик зростає до 4,05%», — сказала автор дослідження Олександра Уайт.

Вчені спостерігали за 33 947 різними жінками у віці від 35 до 74 років в середньому протягом майже 11 років. За цей час у 378 жінок був діагностований рак матки.

Науковці виявили, що засоби для випрямлення волосся містять так звані хімічні речовини, що порушують роботу ендокринної системи. Раніше продукти асоціювали з вищим ризиком раку молочної залози та яєчників.

«Ці висновки доводять зв’язок між використанням засобів для випрямлення волосся та раком матки», — написали Уайт. Вона додає:  «Потрібні додаткові дослідження, щоб … визначити конкретні хімічні речовини, що викликають це захворювання».

Джерело: Reuters


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook