ЮНІСЕФ: під час пандемії COVID-19 збільшилась недовіра до вакцин

Згідно з новим звітом ЮНІСЕФ, під час пандемії COVID-19 люди в усьому світі втратили довіру до вакцин проти деяких смертельних хвороб, таких як кір і поліомієліт.

Ці дані є «тривожним попереджувальним сигналом» про зростання недовіри щодо вакцини на тлі дезінформації, зменшення довіри до урядів тощо, заявив ЮНІСЕФ, Дитячий фонд ООН.

«Ми не можемо допустити, щоб довіра до планових щеплень стала ще однією жертвою пандемії», – заявила Кетрін Рассел, виконавчий директор ЮНІСЕФ. Вона додає: «Інакше збільшиться смертність дітей через кір, дифтерію чи інші захворювання, яким можна запобігти».

Загалом під час пандемії 67 мільйонів дітей не отримали одну або кілька доз вакцини проти популярних і небезпечних захворювань.

Відповідно до звіту ЮНІСЕФ, картина довіри до вакцин у всьому світі різна.

У країнах, включаючи Папуа-Нову Гвінею та Південну Корею, згода з твердженням «вакцини важливі для дітей» знизилася на 44%, а в Гані, Сенегалі та Японії — більш ніж на третину.

У США довіра до вакцин знизилась на 13,6%. У звіті додається, що в Індії, Китаї та Мексиці впевненість залишилася загалом незмінною або зросла.

У звіті наголошується, що довіра до вакцин може легко змінитися, і результати можуть не вказувати на довгострокову тенденцію.

Незважаючи на це, понад 80% респондентів у майже половині опитаних країн все ще вважають, що планова вакцинація важлива.

Джерело: Reuters


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook