Яку інформацію мають містити рецепти за програмою “Доступні ліки”?

Для українців працює програма «Доступні ліки», завдяки якій вони можуть отримувати певні ліки безоплатно або з невеликою доплатою. Рецепт може бути паперовим або електронним.

У МОЗ розповіли, яку інформацію мають містити такі рецепти на ліки.

Електронний рецепт

У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створює електронний рецепт. Після створення рецепта на мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт: ****-****-****-****. Код підтвердження: ****» — ця комбінація 16 цифр і є електронним рецептом.

Паперовий рецепт

Ті, хто не мають телефона або бажають отримати продубльований на папері рецепт, можуть попросити лікаря надрукувати його у вигляді інформаційної пам’ятки.

У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар може виписати паперовий рецепт. Паперовий рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки» виписується на формі рецептурного бланка №1. Він містить інформацію про медичний заклад, лікаря та пацієнта, завіряється підписом лікаря та печаткою. У рецепті лікар має зазначити, чи препарат повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою. Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН), не більше трьох найменувань на один рецепт.

Наразі лікар може виписувати рецепт за програмою «Доступні ліки» на місяць.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook