Термін дії рецепту на лікарські засоби: роз’яснення Держлікслужби

У споживачів можуть виникнути питання, скільки діє вже виписаний рецепт на ліки та коли можна отримати повторний рецепт. Фармацевти знають все про правила відпуску ліків за рецептами, тому можуть допомогти відвідувачам аптеки розібратися в цих питаннях.

Відповідно до «Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення», затверджених наказом МОЗ України від 19.07.2005 року № 360, рецепти на лікарські засоби, виписані на:

  • рецептурних бланках форми № 1 (ф-1) – на лікарські засоби (крім наркотичних лікарських засобів) та виробів медичного призначення – дійсні протягом одного місяця з дня виписування;
  • на спеціальних рецептурних бланках форми № 3 (ф-3) – на наркотичні (психотропні) лікарські засоби – протягом десяти днів з дня виписування.

Строк дії електронного рецепта відповідає строку дії рецепта, виписаного на рецептурному бланку форми № 1 (ф-1)/№ 3 (ф-3), від дати накладення кваліфікованого електронного підпису на рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Новий рецепт на лікарський засіб, який підлягає реімбурсації (програма «Доступні ліки»), з однаковою міжнародною непатентованою назвою (МНН),  може бути виписаний не раніше ніж:

  • за 7 днів до закінчення строку, на який було виписано попередній лікарський засіб, якщо такий строк становить або перевищує 21 день;
  • за 3 дні до закінчення строку, на який було виписано попередній лікарський засіб, якщо такий строк є меншим за 21 день.

Новий електронний рецепт на наркотичний лікарський засіб з однаковою МНН виписується пацієнту не раніше, ніж за 3 дні до дати закінчення попереднього курсу лікування пацієнта за електронним рецептом на такий лікарський засіб.

Джерело: Держлікслужба


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook