Які ліки можна отримати безоплатно або з частковою доплатою за рецептом від лікаря?

Зручним додатковим сервісом – електронним рецептом – українці користуються ще з 2019 року для отримання ліків за програмою «Доступні ліки». З серпня 2022 року за електронним рецептом розпочався відпуск антибіотиків, з листопада – наркотичних і психотропних препаратів, а з квітня 2023 року – решти рецептурних ліків.

Державна програма реімбурсації «Доступні ліки» реалізується для лікування найбільш поширених хронічних захворювань в Україні.

Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.

Так, якщо людина знає, приміром, що у неї постійно підвищений тиск, можна придбати потрібні ліки за електронним рецептом безоплатно чи з невеликою доплатою! А держава відшкодує аптеці вартість лікарського засобу.

Для цього потрібно звернутись до лікаря – він збере анамнез та проведе фізичну корекцію для зниження тиску. І якщо є показання до медикаментозного зниження тиску – випише електронний рецепт,  гроші за погашення якого людина сплачувати не буде.

Крім пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, програма реімбурсації (відшкодування) діє для пацієнтів із хронічними хворобами нижніх дихальних шляхів, цукровим діабетом II типу, цукровим діабетом I типу, нецукровим діабетом, з хворобою Паркінсона, з розладами поведінки і психіки, епілепсією, для імуносупресивної терапії у післяопераційний період з трансплантації.

Державна програма відшкодування коштів розповсюджується на понад 400 лікарських засобів проти цих хвороб. Актуальний перелік лікарських засобів, що відпускаються за програмою, розміщено на вебсайті Національної служби здоров’я України в розділі «Програма реімбурсації лікарських засобів» (https://nszu.gov.ua) у відкритому доступі.

Програмою вже скористалися понад 4 мільйони пацієнтів по всій країні. Так, в середньому лише за один день за електронним рецептом безоплатно або з невеликою доплатою понад 1200  пацієнтів отримують необхідні ліки.

Джерело: dls.gov.ua


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook