здоровые волосы

Якщо випадає волосся…

Коли це трапляється, ми дуже засмучуємося. Бо втрата волосся в принципі лякає – що буде, якщо з’являться залисини? Крім того, коли вони сиплються з голови, як голки із сухої старої ялинки, то їх добре видно на одязі, і проблему складно приховати від оточуючих. А це видається ганебним. Ще один привід для тривоги – стан волосся нерідко є показником стану здоров’я. Що ж робити, якщо волосся починає випадати? Давайте розбиратися.

Звідки «ростуть» проблеми?

Проблема випадіння – одна з найбільш болючих для людей після 35 років. Нерідко вона виникає і в більш молодшому віці, за певних проблем зі здоров’ям. Волосся – один з найважливіших показників здоров’я. Їхній поганий стан вказує на те, що всередині організму існує якийсь збій. Цей «збій» насамперед пов’язаний з об’ємом поживних, вітамінних комплексів, які має отримувати волосяна цибулина. На стан волосся впливає навіть інтоксикація організму, що перешкоджає нормальному обміну клітин і розвитку волосяної цибулини.

Тому перше, що необхідно зробити у разі випадіння волосся, – з’ясувати причину. Важливо зрозуміти, що це: прояв хвороби, яка починається; природні фізіологічні зміни або ж просто неправильний, нераціональний догляд за волоссям. Іноді буває поєднання кількох причин.выпадение волос

Якими ще можуть бути причини?

  • Гормональний дисбаланс.
  • Токсичне ураження під час отруєння деякими речовинами або наслідки серйозних інфекційних хвороб.
  • Хвороби внутрішніх органів – найчастіше печінки і шлунково-кишкового тракту.
  • Шкірні захворювання і грибкові ураження.
  • Поєднання гормональних змін і нестача вітамінів (трапляється під час вагітності або годування груддю).
  • Депресія і стрес.

Андрогенетичне випадіння волосся у жінок – це завжди патологія. Андрогени – гормони стероїдного типу, властиві організму чоловіків. У жіночому організмі їх мало. Перевищення фізіологічної норми призводить, зокрема, до сильного випадіння волосся. На жаль, але якщо не знайти справжню причину (фіброміома, ендометріоз або будь-які інші гормональні порушення), то найкраща косметика, найсильніші препарати не зможуть дати бажаного ефекту.

Стрес – провокатор випадіння

Стрес також є однією з причин випадіння волосся. Який механізм його впливу? Для того, щоб волосся росло, воно має отримувати нормальне харчування, яке забезпечують кровоносні судини. Якщо внаслідок якихось причин, зокрема і стресу, відбувається звуження цих судин, волосся не отримує потрібного йому харчування і починає засинати. А спляче волосся приречене на випадіння.усталость

Крім того, стрес може запустити хворобу, наслідком якої стане випадіння волосся. Згодом стрес минає, а хвороба залишається. Стрес не тільки провокує спазм судин, що живлять волосся, але і є причиною низки інших чинників, що підтримують цей спастичний стан волосяних фолікулів. Також він може запустити аутоімунний механізм утворення антитіл, які фіксуються на судинах, що живлять волосся. Відповідно є підстави дійти висновку – стрес шкідливо впливає на наше волосся. Цей чинник враховується і під час аналізу анамнезу, і під час вибору методів лікування.

Діагностика обов’язкова?

Як же з’ясувати причину? Займатися цим має лікар з хорошим досвідом у цій галузі. Як правило, це лікар-трихолог або лікар-дерматовенеролог. Визначення проблеми починається з опитування пацієнта і ретельного огляду шкірного покриву всього тіла, а не лише шкіри волосистої частини голови. Чому так? Тому що випадіння волосся може спровокувати червоний вовчак, червоний плоский лишай, інфекційні захворювання (наприклад, сифіліс) та безліч інших. Огляд шкіри всього тіла дозволяє без дорогих досліджень запідозрити ту чи іншу патологію.

Крім того, для оцінки стану шкіри волосистої частини голови в дерматології використовуються спеціальні методи – наприклад, триходіагностика. Вона дозволяє оцінити повноцінність структури шкіри голови, фази росту волосся. Наприклад, побачити чи випадає волосся у фазу анагена (активного росту) – чого не має бути. Або ж з голови осипається телогенове волосся, яке просто завмерло, що може бути ситуаційною реакцією організму на що-небудь.уход за волосами

Відповідно до діагнозу, лікар призначає лікування. І дуже важливо, щоб це робив саме фахівець, а не просто хороша знайома з подібною проблемою, якій допоміг той чи інший препарат, і навіть не найкращий перукар. Комплекс лікування, призначений трихологом, можна доповнити спеціальними засобами для догляду, які допоможуть посилити ефект.

Щодня в кожної людини випадає 50-100 волосинок, на місці яких поступово виростають нові. Це вважається нормою.

Чому важливий правильний догляд?

Адекватний догляд має колосальне значення, навіть незалежно від причини випадіння. Більше того, часом саме неправильний догляд провокує втрату, ламкість, сухість волосся. Вдало підібрана програма здатна підвищити ефективність призначеного лікування. І це важливо.

Зараз на ринку багато різноманітної дерматокосметики для волосся. Як же зорієнтуватися в цьому різноманітті? Щонайменше є два критерії:

Натуральність. Дуже важливо, щоб діючі компоненти були не хімічними, а натуральними, рослинними. Це можуть бути масла, які дозволяють, з одного боку, впливати на патологічні процеси в шкірі, а з другого, – є додатковим оптимальним засобом догляду за волоссям.

Статева належність. Як це не дивно, але один із критеріїв вибору – це ваша стать. Адже засоби для чоловіків і для жінок розробляються з урахуванням особливостей метаболізму шкіри одних і других.

Ось так. Обирайте правильно. І бережіть своє волосся!


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook