Закреп – доволі поширена проблема, хоч про неї і не прийнято говорити. Складнощі з випорожненням суттєво псують якість життя. У більшості випадків закрепи пов’язані з певними харчовими звичками. Це означає, що виправити ситуацію можна завдяки змінам у харчуванні. У вирішенні проблеми допоможуть і препарати. Розбираємося, чому ж виникають проблеми з дефекацією та як виправити ситуацію.
Дефекація: норма і закреп
Про нормальне випорожнення кишечника говорять, коли кількість походів у туалет становить від трьох разів на день до трьох разів на тиждень. Якщо це відбувається рідше, то, як правило, це свідчить про закреп. Іншими симптомами цієї проблеми можуть бути:
- сухий, твердий кал;
- необхідність докладати зусилля для здійснення дефекації;
- відчуття «заблокованості» кишечника;
- відчуття неповного випорожнення.
Основні причини закрепів
Найчастіше причинами закрепів слугують:
- особливості харчування – надмірне споживання вуглеводів та недостатнє вживання клітковини (овочів та фруктів);
- підвищена кислотність шлунку;
- дисбактеріоз кишечника;
- малорухливий спосіб життя;
- індивідуальні особливості роботи шлунково-кишкового тракту (наприклад, сповільнена перистальтика);
- запальні та аутоімунні процеси кишечника.
Рятівна клітковина
Якщо ви маєте схильність до закрепів, то раціон харчування має містити багато клітковини. Це харчові волокна, які не перетравлюються. Здавалося б, у клітковини немає ніякої поживної цінності, але водночас вона виконує надважливі функції, а саме:
- поглинає багато рідини, збільшуючи об’єм калу, що пришвидшує його виведення;
- уповільнює всмоктування цукрів у кишечнику, що дозволяє знизити рівень глюкози в крові;
- всмоктує в себе токсичні речовини, разом з якими виводиться назовні;
- сприяє перистальтиці кишечника;
- є поживним середовищем для кишечної мікрофлори;
- допомагає усунути закрепи, дисбактеріоз та метеоризм (вздуття живота).
Багато клітковини міститься в овочах та фруктах. Люди, які страждають на закрепи, мають частіше вживати такі продукти, як чорнослив, яблука, груші, бобові, кефір, шпинат, броколі тощо.
Чого варто уникати
А від цих продуктів варто відмовитися (або ж знизити їхнє вживання до мінімуму):
- алкогольні напої – призводять до втрати рідини в організмі, що сприяє закрепам;
- молоко та не кислі молочні продукти – часто на молочні білки в людей підвищена чутливість, що призводить до шлунково-кишкових розладів;
- червоні сорти м’яса, особливо жирного;
- смажена їжа;
- білий рис.
Пікосен® – рятівна формула від закрепів
У деяких випадках одних лише змін у харчуванні буває недостатньо. Для нормального випорожнення потрібен проносний засіб. Варто зауважити і про те, що ігнорування проблеми є небезпечною практикою, адже за таких умов підвищується ймовірність розвитку геморою та запальних захворювань кишечника.
Сьогодні для вирішення проблеми закрепів використовують різні типи препаратів. Їх можна розділити на системні та місцеві. З урахуванням переваг і тих, і інших ліків, фармацевтична фабрика Vishpha розробила широку лінійку проносних засобів Пікосен®, які можна використовувати за будь-яких умов.
Краплі та капсули – вечірній прийом, ранковий ефект
Системними препаратами від закрепів є краплі та капсули Пікосен®. До їхнього складу входить пікосульфат натрію та сухий екстракт листя касії.
Унікальність формули Пікосена® полягає в тому, що цей препарат не призводить до звикання. Це дуже важливий фактор для проносних засобів. Відомо, що передозування такими препаратами може призвести до атонії кишечника – відсутність нормального тонусу м’язів, що забезпечують перистальтику. Під час використання Пікосена® таких побічних ефектів не спостерігається.
Складова препарату пікосульфат натрію розщеплюється бактеріальною флорою з утворенням речовин, що мають такі властивості:
- стимулюють перистальтику кишечника;
- акумулюють рідину в просвіті товстої кишки (що збільшує об’єм калу).
Такі ж властивості мають і антраглікозиди, що містяться в листях касії.
Ефект від крапель або капсул настає через 6-12 годин. У такому вигляді препарат приймають увечері, а проносна дія реалізується вранці, що доволі зручно.
Пікосен® Ректа та Пікосен® Мікра – ефект тут і зараз
Бувають випадки, коли проносного ефекту потрібно досягти якомога швидше. Наприклад, це актуально перед проведенням деяких досліджень, які потребують повного випорожнення кишечника. Для цього фармацевтична фабрика Vishpha розробила місцеві проносні препарати – клізми Пікосен® Ректа і туби-канюлі Пікосен® Мікра.
Активним компонентом 120-мл клізми Пікосен® Ректа є натрію дигідрофосфат дигідрат. Ця речовина сприяє затримці води в кишечнику, що призводить до збільшення об’єму калових мас та активізації перистальтики. Ефект від місцевого застосування настає вже за 2-5 хвилин.
Що стосується Пікосен® Мікра, то його випускають у формі ректального гелю. Активним компонентом препарату є натрію докузат. Ця речовина пом’якшує кал, стимулює рефлекс дефекації та пришвидшує просування калу кишечником. Ефект від використання Пікосен® Мікра настає вже за 5-20 хвилин.