апное

Вчені зробили прорив в лікуванні апное уві сні

Апное уві сні – це тимчасове припинення дихальних рухів під час сну. Цей стан зумовлений гальмуванням дихального центра, розташованого в мозку, найчастіше — внаслідок посиленої вентиляції легень.

Вчені з Університету Фліндерса винайшли новий метод в лікуванні апное уві сні. Виявилось, що препарат, який часто застосовують для лікування депресії, може зменшити ймовірність виникнення обструктивного апное уві сні.

Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of Clinical Sleep Medicine.

«Нещодавні дослідження показали, що комбінація ліків ребоксетину та оксибутиніну може допомогти в лікуванні апное уві сні. Але ми виявили побічні ефекти цих ліків, коли їх застосовували для лікування апное уві сні», – сказав автор дослідження Томас Алтрі.

У досліджені взяли участь 16 людей з синдромом обструктивного апное уві. Учасники були поділені на кілька груп: одній  давали препарат ребоксетин, другій – ребоксетин і оксибутинін, третій – плацебо.

«Наші результати показали, що ребоксетин при лікуванні апное уві сні може зменшити тяжкість стану», – сказав Алтрі. Він додає: «Препарат зменшив кількість випадків апное уві сні, а також покращив рівень кисню, тоді як додавання оксибутиніну не призвело до додаткових покращень».

Вчені планують подальші дослідження препаратів, аби перевірити їх ефективність та безпечність, залучивши більшу кількість людей.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook