відключення світла

Як зберегти продукти, якщо вимкнули електроенергію: поради МОЗ

Міністерство охорони здоров’я України дало поради, як зберігати їжу в умовах тривалих віялових та аварійних відключень електроенергії.

Про це йдеться на сторінці МОЗ у Facebook.

Ось такі поради дають експерти МОЗ:

  1. У холодильнику має бути температура +4 °С або нижче, у морозильній камері – не вище -4 °С.
  2. Заморозьте контейнери з водою, щоби мати змогу зберегти температуру вашої їжі за температури 4° С або нижче, якщо вам доведеться виймати продукти з холодильника. За можливості придбайте сухий або блоковий лід.
  3. Якщо вже електроенергію відключили, тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими, адже в такому випадку продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 годин у напівпорожній морозилці. Якщо електроенергія відключена більше ніж 4 години, помістіть лід до продуктів у холодильну камеру.
  4. Ніколи не пробуйте їжу на смак, щоби перевірити її безпечність. Якщо маєте сумніви, викиньте її. Викидайте будь-яку їжу з незвичним запахом, кольором чи текстурою.
  5. Перевіряйте температуру продуктів, що зберігаються в морозильній камері або в холодильнику з додатковим джерелом холоду. Ви можете безпечно повторно заморозити або приготувати заморожені продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4 °С або нижче.
  6. Спробуйте заздалегідь підготуватися та зробити запас харчових продуктів, що не потребують особливих умов зберігання (хліб, печиво, бублики, консерви тощо). При цьому віддавайте перевагу харчовим продуктам з мінімальною кількістю солі (рекомендовано не більше 0,3 г солі на 100 г продукту) та цукрів (не більше 10 г на 100 г продукту).
  7. Намагайтесь готувати страви у невеликій кількості, щоб не зберігати їх тривалий час.
  8. Купуючи харчові продукти, віддавайте перевагу тим, що найменше втрачають якість без холодильника.

Також у МОЗ радять продукти харчування зберігати у термосумці, у погребі чи підвалі та на балконі, якщо за вікном мінусова температура.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook