віл

Як захиститися від ВІЛ під час війни – фахівці ЦГЗ дали декілька порад

Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Зокрема, це відбувається через те, що зростає кількість травм, поранень, донацій крові, оперативних втручань, а також зменшується доступ до бар’єрної контрацепції і відповідно зростає кількість незахищених статевих контактів.

Як себе захистити від ВІЛ під час війни, розповіли фахівці ЦГЗ МОЗ України.

«Існує купа різних способів захиститися від ВІЛ-інфекції, усі вони доступні та безоплатні», – йдеться в повідомленні на сайті.

Профілактика ВІЛ/СНІДу

Фахівці ЦГЗ рекомендують такі методи профілактики небезпечного захворювання:

  1. Безпечний секс. Йдеться про використання бар’єрної контрацепції (чоловічі або жіночі презервативи) як спосіб захиститися від інфікування ВІЛ при контакті з біологічними рідинами, як от сперма, або при мікротріщинах, які можуть виникати під час статевого акту.
  2. Безпечне вживання ін’єкційних наркотиків. Голки та шприці мають бути стерильними.
  3. Безпечні вагітність та пологи. Вертикальна передача ВІЛ або ж передача ВІЛ від матері до дитини можлива, а саме тому вагітні жінки проходять тестування на ВІЛ при постановці на облік за вагітністю.
  4. Лікування як профілактика. Якщо людина має ВІЛ і регулярно приймаєте антиретровірусну терапію, вона досягає невизначуваного рівня вірусного навантаження та не може інфікувати свого партнера.
  5. Доконтактна профілактика ВІЛ або PrEP. За умови правильного прийому препаратів, людина знижує ризик інфікування ВІЛ на майже 100%. PrEP можна отримати безоплатно, конфіденційно та після консультації із лікарем.
  6. Постконтактна профілактика ВІЛ. Протягом 72 годин після потенційного ризикованого контакту людина має звернутися до лікаря-інфекціоніста по постконтактну профілактику.

Нагадуємо, у червні 2022 року в Україні офіційно зареєстровано 1 194 нові випадки ВІЛ-інфекції, у 217 пацієнтів діагностовано СНІД, а 104 людини померли від СНІДу. Більшість випадків інфікування — результат незахищеного сексу.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook