Більшість випадків інфікування ВІЛ-інфекцією серед українців — результат незахищеного сексу

У червні 2022 року в Україні офіційно зареєстровано 1 194 нові випадки ВІЛ-інфекції, у 217 пацієнтів діагностовано СНІД, а 104 людини померли від СНІДу. Більшість випадків інфікування — результат незахищеного сексу, і йдеться, власне, про гетеросексуальних партнерів. Майже 800 пацієнтів, які вперше почули про свій діагноз у червні, є гетеросексуалами.

Такі цифри озвучили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Ще одним поширеним шляхом зараження залишається парентеральний, коли інфекція передається з кров’ю (376 випадків), а також вертикальний, тобто від матері до плоду (157).

Загалом ВІЛ-інфекцію в червні виявили майже у 1200 українців. СНІД діагностували у більш як 200. 104 хворих померло від інфекцій, пухлин та інших ускладнень, що розвиваються в міру прогресування основної хвороби.

У відомстві зазначили, що при опрацюванні даних не враховували ситуацію в окупованих регіонах (АР Крим, частині Донецької й Луганської областей), а також у Харківській області.

Медики наголошують: раннє виявлення та антиретровірусна терапія – це шанс ВІЛ-інфікованих на повноцінне життя. Навіть зараз в умовах війни всі люди, які живуть з ВІЛ, можуть проходити безперервне лікування там, де вони зараз перебувають – вдома, у більш безпечному регіоні Україні, куди вони переїхали через активні воєнні дії, або за кордоном.

Де можна пройти тестування на ВІЛ в умовах воєнного стану?

  • у свого сімейного лікаря;
  • у найближчому Центрі СНІДу чи кабінеті “Довіра”;
  • у будь-якому закладі охорони здоров’я України, що надає медичну допомогу в рамках 13 пакетів програми медичних гарантій, зокрема амбулаторну та стаціонарну;
  • в неурядових організаціях;
  • замовивши оральний тест на ВІЛ. Щоб пройти самотестування, перейдіть за посиланнями https://prozdorovia.in.ua (опція замовлення тесту відкрита для людей, які заповнили анкету ризику та отримали високий і середній результат) або https://oraltest.org.ua.

Раніше ми писали, що глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією очікує різкого зросту кількості небезпечних захворювань в Україні та регіоні через відсутність доступу багатьох до медичної допомоги.

Джерело: Еspreso

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook