віл

ВІЛ-інфекція та туберкульоз: перебої з наданням медичної допомоги сприяють поширенню небезпечних захворювань в Україні

Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією очікує різкого зросту кількості небезпечних захворювань в Україні та регіоні через відсутність доступу багатьох до медичної допомоги. Експерти вважають, що Україні загрожує спалах ВІЛ-інфекції та туберкульозу.

Про це повідомляє видання Redaktionsnetzwerk Deutschland.

«Поки рано точно оцінювати довгострокові наслідки війни, але ми очікуємо, що конфлікт матиме значний вплив на рівень захворюваності на туберкульоз та ВІЛ в Україні та в усьому регіоні», – сказав директор Глобального фонду Пітер Сендс виданням німецької медіагрупи RND.

Біженців розміщують в тісних приміщеннях, що сприяє поширенню інфекційних захворювань. Проблема також загострюється перебоями з надання медичної допомоги.

Україна й раніше мала один із найвищих показників захворюваності на туберкульоз та ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у 2020 році в Україні хворіли на туберкульоз близько 32 тисячі осіб.

Україна входить до 30 країн світу, у яких особливо поширений мультирезистентний туберкульоз, від якого не допомагають наявні ліки. У країні також проживає близько 260 тисяч ВІЛ-інфікованих.

Сендс також наголосив, що у фонді дуже стурбовані через ситуацію, що склалася в системі охорони здоров’я України через війну.

«Більше 150 медичних закладів були пошкоджені або зруйновані, а медичний персонал і пацієнти були поранені, вбиті або змушені тікати», – сказав він.

Багато людей більше не мають доступу до медичної допомоги, зокрема програм профілактики та лікування.

«Для хворих на туберкульоз та людей, які живуть з ВІЛ, ця ситуація є особливо небезпечною для життя, оскільки вони повинні приймати медикаменти регулярно», – сказав Сендс.

Нагадуємо, у МОЗ розповіли, як отримати лікування ВІЛ за кордоном та в Україні.

Джерело: Українська служба DW

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook