ВІЛ

Як отримати лікування ВІЛ за кордоном та в Україні – поради МОЗ

Лікування ВІЛ є ефективним лише за умови безперервного приймання антиретровірусної терапії (АРТ). Саме тому важливо навіть в умовах війни за жодних обставин не ставити лікування на паузу.

У МОЗ розповіли, де отримати АРТ, якщо людина перебуває за кордоном.

Якщо біженець знаходиться за кордоном, потрібно звернутися в одну з клінік, що надають подібну допомогу українцям. Така допомога стала можливою завдяки ініціативі «АРТ українцям за кордоном». Повний перелік клінік у різних країнах світу наведений за посиланням.

Для звернення бажано мати із собою інформацію про історію лікування від ВІЛ-інфекції.

Також у відомстві нагадали, де отримати АРТ, якщо людина перебуває в Україні.

Українці, які живуть із ВІЛ і залишилися в Україні, як і раніше, можуть отримати антиретровірусну терапію. Тепер — за місцем фактичного перебування. Якщо людина залишилася у своєму місті, отримати АРТ вона може в Центрі СНІДу або в кабінеті «Довіра». Якщо довелося виїхати з місця постійного проживання, потрібно звернутися в Центр СНІДу чи кабінет «Довіра» в новому місті.

Інформацію щодо закладів, де можна отримати терапію, як за кордоном, так і в Україні, можна знайти в телеграм-боті #АРТпоруч.

Раніше ми писали, у Міністерстві охорони здоров’я України розповіли, як підтвердити щеплення, зроблені за кордоном.

Джерело: Урядовий портал

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook