дефіцит ліків

В українських аптеках значно зросли ціни на препарати

В Україні зросли ціни на ліки в аптеках на 20-25%. За деякими окремими позиціями зростання становить до 40%.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«До Комітету та до мене особисто надходять звернення українців щодо зростання цін на ліки в аптеках. І справді, бачимо, що вартість медичних препаратів зросла на 20-25%. За деякими окремими позиціями зростання взагалі становить до 40%», — написав Радуцький.

За його словами, в аптечній професійній асоціації стверджують, що мережі аптек націнку на препарати не збільшували. Але є низка інших факторів, які впливають на формування вартості медичних препаратів:

  • падіння курсу гривні по відношенню до долара та євро,
  • зростання вартості палива,
  • ускладнення логістики імпортних лікарських засобів.

«Ще одна проблема — відсутність обігових коштів у аптечних мереж. Щоб відновити роботу на деокупованих територіях, компенсувати збитки, аптечним мережам потрібні ресурси. В деяких регіонах відчувається кадровий дефіцит. Для повернення на роботу до зруйнованих міст фармацевтів іноді доводиться додатково стимулювати», — повідомив Радуцький.

Він зазначив, що обсяги продажів у аптечних мереж останнім часом знижуються — у багатьох людей сьогодні просто немає грошей, тому купують найнеобхідніше, відмовляючись, наприклад, від вітамінів. Всі ці фактори впливають на підвищення цін.

Михайло Радуцький також зазначив, що Держлікслужба перевіряє обґрунтованість підвищення цін на лікарські засоби.

Нагадуємо, раніше Дмитро Шимків, голова ради директорів Darnitsa Group, назвав причини, чому в Україні зростають ціни на ліки.

Джерело: UNN

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook