дефіцит ліків

В Україні пропонують ввозити ліки з-за кордону за спрощеною процедурою

У Верховну Раду внесли законопроект, яким пропонують ввозити в Україну ліки з-за кордону без державної реєстрації.

Мета проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про лікарські засоби” – подолати дефіцит медичних препаратів та вчасно надавати допомогу пацієнтам, зокрема пораненим.

«Окремі лікарські засоби стають дефіцитними і їх наявний в Україні обсяг не покриває потреби лікувальних установ. Додаткові поставки з-за кордону потребують часу і в багатьох випадках все одно не забезпечують наявний попит», – йдеться у пояснювальній записці до проєкту, який вніс народний депутат України Сергій Гривко.

Наразі згідно з законом, у нашу країну можуть ввозитися зареєстровані в Україні лікарські засоби за наявності сертифіката якості серії лікарського засобу, що видається виробником та ліцензії на імпорт.

«Існуючу процедуру “державної реєстрації” лікарських засобів в нинішніх умовах можна вважати довгою та бюрократичною, до того ж її проходження ускладнюється нюансами воєнного стану», – вважає народний депутат.

Під час воєнного стану він вважає доцільним тимчасове “розумне послаблення процедури державного контролю у сфері обігу лікарських засобів”.

Нагадуємо, названі причини, чому в Україні зростають ціни на ліки.

Джерело: Українська правда

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook