Як вберегтись від сонячних опіків: поради фахівців

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рак шкіри виникає в основному через вплив ультрафіолетового випромінювання сонця або штучних джерел. А одним з основних ризиків виникнення меланоми – важкі сонячні опіки у дитинстві.

Тому експерти ЦГЗ МОЗ України дали декілька порад, як вберегтись від сонячних опіків.

Вплив УФ-променів може сприяти появі еритем, сонячних опіків, старінню шкіри, меланомі тощо. Еритема та сонячний опік – гострі реакції шкіри на надмірну кількість ультрафіолету. Під дією сонячної радіації судини розширюються та збільшується об’єм крові у дермі, тому виникає еритема (запальний процес на шкірі чи слизових оболонках, що проявляється почервонінням).

Запобігти сонячним опікам та пов’язаним із ними станам можна, захистивши власну шкіру, особливо, – перебуваючи на свіжому повітрі, навіть у похмурі дні.

Потрібно запам’ятати прості правила: 

  1. Не перебувайте на сонці з 11:00 до 16:00, коли воно світить найсильніше. Шукайте тінь, де це можливо.
  2. Не користуйтеся соляріями.
  3. Прикривайте відкриті ділянки тіла. Одяг має приховати ноги, руки та інші частини тіла, що можуть обгоріти. Подумайте про використання спеціально розробленої одежі для захисту від сонця. Перевірте на етикетці фактор захисту від ультрафіолету (UPF), що вказує, на скільки тканина блокує сонячне світло. Чим вище UPF, тим краще.
  4. Часто використовуйте сонцезахисний крем SPF широкого спектру дії. Наносьте його на відкриті ділянки тіла за 15–30 хвилин до виходу на вулицю. Не використовуйте сонцезахисні засоби, термін придатності  яких закінчився.
  5. Захищайте дітей від сонця. Якщо ви на вулиці, подбайте, аби малюк знаходився у тіні. Не давайте дітям потрапляти під прямі сонячні промені, особливо у спекотні години. До 6 місяці не рекомендується наносити сонцезахисний крем. Тому, для захисту від сонця можна використовувати одяг або тінь.
  6. Надівайте сонцезахисні окуляри (із захистом від UVA і UVB променів) та капелюх із широкими полями, щоби прикрити обличчя, вуха та шию.
  7. Деякі лікарські засоби (певні антибіотики, ретиноїди тощо) можуть спричиняти підвищену чутливість до сонця. Проконсультуйтеся із лікарем щодо таких побічних ефектів.

Джерело: ЦГЗ МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook