Отруйні гриби: вчені знайшли нову й ефективну протиотруту

Китайські вчені заявили, що вони знайшли протиотруту від грибів, яка може врятувати багато життів.

Про це передає UNN.

Amanita phalloides, широко відома як бліда поганка, за оцінками, є причиною понад 90 відсотків усіх смертей від отруєння грибами у всьому світі.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, дослідники націлились на альфа-аманітін, основний токсин, що виробляється грибами.

Вони використовували повногеномний скринінг CRISPR, який допоміг дослідникам зрозуміти роль конкретних генів в інфекціях та отруєннях.

Команда раніше використовувала цю технологію, щоб знайти потенційну протиотруту від кубомедузи, однієї з найотруйніших тварин у світі.

Скринінг CRISPR показав, що білок STT3B є ключовим винуватцем токсичних ефектів отруєння блідою поганкою. Команда провела пошук у базі даних препаратів, які вже схвалені FDA США, і знайшла той, який потенційно може блокувати білок. Це флуоресцентний барвник під назвою зелений індоціанін, який вводять внутрішньовенно. Він широко використовувався протягом десятиліть у США, Європі та інших країнах для діагностичної візуалізації, дозволяючи лікарям вимірювати роботу печінки та серця.

Команда протестувала протиотруту спочатку на клітинах печінки у чашці Петрі, а потім на мишах. В обох випадках протиотрута «продемонструвала значний потенціал у пом’якшенні токсичної дії» отруєння грибами.

Тепер команда має намір провести випробування на людях, використовуючи барвник як протиотруту від блідої поганки.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook