Як тютюнокуріння та вживання алкоголю впливають на ССЗ: роз’яснення фахівців

Вживання алкоголю та тютюнових виробів є ключовими факторами ризику основних неінфекційних хвороб – раку, серцево-судинних захворювань, хвороб шлунково-кишкового тракту, цукрового діабету тощо.

Фахівці ЦГЗ МОЗ України попереджають, що вживання алкоголю та тютюнокуріння може негативно впливати на здоров’я людини.

Як алкоголь впливає на організм?

Існують дані, що ураження органів алкоголем залежить від кількості, яку вживає людина. Чим вища доза, тим гірші наслідки. Алкоголь є активним токсином, який розповсюджується по всьому організму і спричиняє множинні ефекти. Крім основного компонента алкоголю – етанолу, на організм можуть впливати й інші його інгредієнти.

Особливо вразлива до шкідливого впливу алкоголю серцево-судинна система. Клітини серцевої м’язової тканини кардіоміоцити відрізняються високою чутливістю до токсичної дії алкоголю і низькою швидкістю відновлення.

Дія алкоголю на організм людини має гострі та хронічні наслідки, які переважно залежать від дози і можуть бути зворотними при припиненні або зменшенні його споживання. При тривалому вживанню великих доз алкоголю  підвищується ризик захворюваності на ішемічну хворобу серця, артеріальну гіпертензію, порушення ритму серця, інсульту, ураження артерій.

Як тютюнокуріння впливає на організм?

На розвиток серцево-судинних подій впливає не лише активне куріння, а й пасивне. Тютюнокуріння підвищує ризик інфарктів внаслідок пошкодження судинної стінки. Під впливом тютюнового диму формені елементи крові налипають на стінки судин, що надалі зумовлює утворення тромбів. А утворення тромбів в судинах серця чи судинах мозку спричиняє розвиток інфаркту або інсульту.

Тютюнокуріння вдвічі підвищує ризик розвитку стенокардії та інфаркту міокарда, і приблизно в 5 разів – раптової смерті. Тривалий хронічний вплив компонентів тютюнового диму призводить до ураження артерій та капілярів нижніх кінцівок (ендартеріїту).

Джерело: ЦГЗ МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook