За допомогою ШІ вчені виявили новий антибіотик: що про нього відомо?

За допомогою штучного інтелекту (ШІ) вчені виявили новий антибіотик, який здатний знищити одну із найсмертоносніших бактерій у світі.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на дослідження.

Штучний інтелект допоміг вченим з Канади та США виявити новий антибіотик. Досліджуваний антибіотик отримав назву абауцин.

Як йдеться у дослідженні, цей науковий прорив також може стати початком розв’язання глобальної проблеми стійкості до антимікробних препаратів.

Дослідники зосередилися на одному з найпроблемніших видів бактерій – Acinetobacter baumannii, який може інфікувати рани та викликати пневмонію. Це одна з трьох “супербактерій”, яку Всесвітня організація охорони здоров’я визначила як “критичну” загрозу.

Як йдеться у дослідженні, відкрити нові антибіотики проти A. baumannii дуже складно за допомогою звичайних підходів скринінгу.

Щоб знайти новий антибіотик, дослідникам спочатку довелося навчити ШІ.

Результати, опубліковані в Nature Chemical Biology, показали, що штучному інтелекту знадобилося півтори години, щоб створити короткий список.

Дослідники протестували 240 сполук у лабораторії та виявили дев’ять потенційних антибіотиків.

Одним із них був неймовірно потужний антибіотик абауцин. Лабораторні експерименти показали, що він може лікувати інфіковані рани у мишей і здатний вбивати зразки бактерій.

Наступний крок – вдосконалення препарату в лабораторії, а потім проведення клінічних випробувань.

Джерело: Українська Правда


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook