Як швидко усунути біль після травм 

Час від часу кожен із нас стикається з травмами. Особливо, якщо вести активний спосіб життя, то без розтягнень, вивихів чи забоїв не обійтися. У більшості випадків людина зазнає незначних травм, про які забуває вже протягом кількох годин. Але деякі ураження дають про себе знати днями і навіть тижнями. Розповідаємо, що робити у разі пошкодження опорно-рухового апарату та як швидко приборкати біль. 

Забої та розтягнення: основні симптоми 

Забій – це пошкодження шкіри, м’язів або в гіршому випадку нервових тканин. Результатом забоїв є біль, набряк і гематома. Зазвичай забої виникають на тлі інших травм. Найчастіше це вивихи, з якими доводиться стикатися під час падінь. Також забої можна отримати у ДТП та від ударів.

Біль – основний симптом забою. Через деякий час на травмованій області виникає набряк та синець (гематома). У деяких випадках забої також супроводжуються й обмеженням рухливості. Наприклад, під час травм ліктьового суглобу людина може на деякий час втратити можливість згинати руку.

Розтягнення – це інший різновид травм, який виникає через надто високу амплітуду руху суглобів, на які вони не розраховані. При цьому варто зазначити, що симптоматично розтягнення мало чим відрізняються від забоїв. Це ті самі біль, набряк та гематома.

Оскільки клінічні прояви забоїв та розтягнень схожі, то для їхнього усунення застосовуються однакові методи симптоматичного лікування. Насамперед це знеболення, зняття набряку та запалення.

П’ять правил полегшення болю у разі травм 

Коли зазнав травми, то насамперед потрібно оцінити її масштаб. Чи дійсно це забій? А може перелом? Чи постраждали від удару або падіння внутрішні органи? У разі важких травм самостійно відповісти на ці питання неможливо. Потрібно провести обстеження. А тому в таких випадках треба якомога скоріше звернутися до лікаря-травматолога.

Якщо ви оцінюєте травму як таку, що не несе серйозної небезпеки вашому здоров’ю, то завдяки цим п’ятьом рекомендаціям ви швидко приборкаєте біль:

1. Використовуйте підтримувальні пов’язки. Важливо знерухомити кінцівку, адже рух спричиняє додатковий біль.

2. До травмованого місця прикладіть лід. При цьому варто зауважити, що лід не має торкатися шкіри, адже це може призвести до обмороження. Обгорніть пакет з льодом щільною тканиною (наприклад, рушником) і тільки так прикладайте до місця ураження.

3. Для стабілізації суглобу та відтоку лімфи лікар може призначити компресійну білизну.

4. Уникайте зайвих рухів травмованими кінцівками.

5. Використовуйте місцеві знеболювальні препарати для зняття больових відчуттів та запалення.

кеторол гель

Як обрати знеболювальне

Найчастіше для усунення больових відчуттів та запалення лікарі призначають пацієнтам нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Ці ліки успішно використовують ще з кінця ХІХ ст., з моменту, як було синтезовано ацетилсаліцилову кислоту (аспірин).

Сьогодні до НПЗП входять чимало активно діючих речовин. Одна з них – це кеторолак, формулу якого було схвалено у 1989 році. Як для НПЗП, це відносно новий препарат, адже основні види знеболювальних були винайдені набагато раніше.

На сьогодні препарати з кеторолаком є одними з найпопулярніших знеболювальних та протизапальних ліків. У США кеторолак входить до 300 препаратів, якими найчастіше користуються американці.

Механізм дії кеторолаку пов’язаний із пригніченням активності ферменту циклооксигенази (ЦОГ). Остання бере участь у синтезі простагландинів – основних медіаторів запалення. Таким чином, пригнічуючи ЦОГ, кеторолак не дає розвинутися запальному процесу.

«Кеторол гель» – ваша допомога у разі травм 

Сьогодні НПЗП випускаються у різних формах – таблетки, розчини для ін’єкцій, а також місцеві препарати у вигляді мазі або гелю. «Кеторол гель» – один із представників місцевих протизапальних та знеболювальних препаратів, який успішно використовується для усунення больових відчуттів під час травм.

Завдяки своєму складу «Кеторол гель» досягає «центру болю» та діє швидко, навіть за умов сильного болю 1. Окрім власне кеторолаку, до складу «Кеторол гелю» входять речовини, які посилюють та пришвидшують транспорт активної речовини до осередку болю. До таких компонентів належить:

  • димексид – пришвидшує транспорт кеторолаку крізь шкіру;
  • безводний етанол – підвищує пористість рогового шару шкіри, що полегшує препарату шлях до уражених тканин 2;
  • ізопропілміристат – ще один компонент, що підсилює проникність кеторолаку крізь шкіру 3.

Окрім швидкого та потужного знеболювального ефекту, «Кеторол гель» має ще одну перевагу. Це відсутність обмежень у тривалості застосування, чого не скажеш про інші НПЗП, більшість із яких не можна використовувати довше 2 тижнів поспіль.

Джерела: 

1 Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Кеторол гель. До складу препарату входить диметилсульфоксид, транспортуюча здатність якого посилює проникнення кеторолаку трометаміну крізь шкіру безпосередньо до уражених тканин.

2 Trommer H, Neubert RH. Overcoming the stratum corneum: the modulation of skin penetration. A review. Skin Pharmacol Physiol. 2006;19(2):106-21. Epub 2006 May 9.

3 Pawan Kumar, et al. Enhancement of ketorolac tromethamine permeability through rat skin using penetration enhancers: An ex-vivo study. Int J Pharm Investig. 2015 Jul-Sep; 5(3): 142–146.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook