Псих підтримка

Як почати жити вже зараз і подолати синдром відкладеного життя?

Люди, які планують жити лише після війни, мають синдром відкладеного життя.

Це психологічний феномен, за яким людина постійно переживає за минуле чи майбутнє. Вона не може жити у проміжку тут і зараз.

Медичний психолог та травмотерапевт Оксана Степанюк поділилася ефективними способами подолання синдрому відкладеного життя у телеграм-каналі “Психологічна підтримка”.

«Якщо ви розумієте, що схильні до синдрому відкладеного життя, запитайте себе: “Чи хочу я віддати ворогу своє життя? Адже якщо я не живу, то він мене вже переміг. Тобто я самотужки вписав себе у бойові втрати”», – радить психолог.

Часто після такого самоаналізу люди ніби прокидаються і розуміють, що не хочуть здаватися ворогу та віддавати йому своє життя. Проте якщо людина мала психологічну травму до війни, то нова реальність лише поглибить цю рану. Тому слід вчасно визнати це і звернутися по психологічну допомогу.

Психолог також навела умовні ситуації, які виникають у людей з синдромом відкладеного життя:

«Хочу продовжити жити, але близькі мене не розуміють та засуджують». Психолог радить у цій ситуації зменшити спілкування з людиною, що засуджує вас та поспілкуватися з тою людиною, хто навпаки підтримає. Також ви можете уявити, що ви знаходитеся в коконі. І всі слова, які летять у ваш бік, відскакують від його поверхні.

«Я у безпеці, але в мене розгубленість та апатія. Не знаю, як повернутися до життя». Психолог радить у цій ситуації відбудувати лінію часу та поставити нові цілі. Зазвичай це роблять за підтримки психолога.

«Після переїзду не хочу виходити з дому. Зараз все не на часі. Житиму далі, коли закінчиться війна». У такому стані люди агресивно реагують на бажання інших жити далі. Вони не сплять, не їдять, постійно читають новини та забороняють собі будь-які задоволення. У таких людей, скоріш за все, є порушення роботи нейромедіаторів мозку. Їм потрібна допомога сімейного лікаря чи терапевта.

Раніше ми писали, кожна людина може прокинутись від нічного кошмару. Читайте, як позбутися нічних жахіть.

Джерело: Кременчуцька газета


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook