Як отримати медичні послуги з реабілітації безкоштовно – пояснює МОЗ

Наприкінці 2022 року Програму медичних гарантій розширили новими пакетами: «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» (пакет 53) та «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах» (пакет 54).

Як отримати медичні послуги з реабілітації, розповіли експерти МОЗ.

За пакетом 53 «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в стаціонарних умовах» українці можуть отримати послуги у 245 українських медзакладах (228 державних та 16 приватних лікаренях). Держава забезпечила оплату договорів на суму у понад 2 млрд грн.

У межах цього пакету кожен пацієнт має право безоплатно отримати:

  • складання індивідуального реабілітаційного плану та програми реабілітаційної терапії;
  • проведення необхідних лабораторних та інструментальних обстежень;
  • надання реабілітаційної допомоги одночасно за кількома напрямами (нейрореабілітація та/або ортопедична реабілітація, та/або кардіо-респіраторна реабілітація та інші) в стаціонарних умовах, відповідно до складеного індивідуального реабілітаційного плану;
  • психологічну допомогу;
  • своєчасне знеболення на всіх етапах реабілітації;
  • лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів тощо.

Якщо йдеться про послуги за одним напрямом, то реабілітаційний цикл має тривати щонайменше 14 календарних днів, за двома та більше – не менше ніж 21 календарний день. Кожен пацієнт може безоплатно пройти два реабілітаційні цикли протягом року.

Також безоплатні для громадян послуги за 54 пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах» надають 387 медичних закладів (347 державних медзакладів, 35 приватних, 4 ФОП та один заклад іншої організаційно-правової форми). Загальна сума за договорами з ними, виплату якої забезпечує держава, щоб українці могли отримувати ці послуги безоплатно, – понад 1,2 млрд грн.

Цей пакет передбачає надання реабілітаційної допомоги від однієї до двох годин на добу або менше ніж година на добу для пацієнтів, які потребують: нейрореабілітації, ортопедичної, психологічної, кардіо-респіраторної або комплексної реабілітації. Також передбачені й інші напрями реабілітації упродовж післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів відповідно до складеного індивідуального реабілітаційного плану.

Детальніше про те, як безоплатно пройти курс реабілітації амбулаторно, як знайти лікарню, законтрактовану НСЗУ, та які послуги входять до пакета – за посиланням.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook